Pārgājienu maršruti un kontūru veidošana pieejama arī turpmāk! - Rīgas veselības centrs

Pārgājienu maršruti un kontūru veidošana pieejama arī turpmāk!

Noslēgusies veselīga dzīvesveida akcija, kurā aicinājām būt aktīviem, izkustēties svaigā gaisā un doties pārgājienā kādā no “Rīgas veselības centra” filiāļu apkārtnēm, izstaigājot dažādas figūras! Kopā ar uzņēmumu TAKKA esam izstrādājuši 4-6 km maršrutus, kas ved garām mūsu filiālēm Bolderājā, Iļģuciemā, Imantā, Ķengaragā, Torņakalnā un Ziepniekkalnā.

Liels prieks un gandarījums, kad akcijai atsaucās dažāda vecuma dalībnieki, arī ģimenes ar bērniem, fiksējot savu pārgājienu maršrutus aplikācijā “Strava” un mums tos atsūtot. Kopumā 2 mēnešu laikā esam nogājuši 213 kilometrus – paldies ikvienam! Aktīvākie dalībnieki saņēma “Rīgas veselības centra” pārsteiguma balvas, kas noderēs dažādās sportiskās aktivitātēs.

Taču bija arī dalībnieces, kuras mūs pārsteidza, jo bija izstaigājušas pārgājienu maršrutus visās sešās vai piecās Rīgas apkārtnēs, tādējādi katra veicot vismaz 25 – 30 kilometrus! Lūdzām dāmas dalīties iespaidos, kas varētu iedvesmot arī mūs, pārējos, vairāk kustēties un priecāties par garākām pastaigām.

Vislielākais pārsteigums mums bija Anda Meistere, kura ne tikai izstaigāja visas figūras, bet arī uz katru apkārtni devās… ar kājām! Iedomājieties, Ķengarags – Bolderāja – Ķengarags! Vai Ķenagarags – Imanta – Ķengarags! Apskaužama uzņēmība un izturība!

Anda Meistere, kura ikdienā daudz laika pavada pie datora, jo ir literārā redaktore, mums pastāstīja par savu pārgājienu pieredzi:

“Draudzene man reiz pārsūtīja interneta jociņu, ka katram cilvēkam ir vismaz viens draugs, kurš vienmēr saka: uz turieni tak var aiziet kājām! Tas bija ļoti smieklīgi precīzi, jo es pilnīgi noteikti esmu tas draugs. Laikam jau tas sākās pirms 10 gadiem, kad māsa piedāvāja iet pārgājienā gar jūru piecas dienas. Piektās dienas vakarā kājas bija metamas, bet āķis sirdī bija ielikts. Šobrīd jau ir noieta gandrīz visa Latvijas jūras robeža, sākot no Palangas.

Pašreiz dzīvoju Ķengaragā, kājām esmu aizgājusi līdz Salaspilij un atpakaļ, līdz Upesciemam, Bolderājai, Vecāķiem, Vecmīlgrāvim, lidostai, Jaunmārupei, Medemciemam, Muceniekiem, kā arī līdz Jūrmalas sākuma zīmei, kas ir mana visgarākā pastaiga līdz šim (56,6 km/11 h 40 min), un kur tik vēl ne. Mani uzlādē iespēja būt kustībā un pilnīgā vienatnē / kontaktā ar sevi, kā arī salikt savā galvā “Rīgas kartes puzli”. Tālāki gājieni 30+ km sanāk dažas reizes mēnesī, bet ikkatru dienu cenšos izrauties vismaz 10 kilometru pastaigā. Kā arī labprāt kopā ar ģimeni apceļoju Latviju, un vienmēr cenšamies vismaz pāris stundu kājām iepazīt ikkatru mazo pieturas punktu. Tostarp arī piektgadnieks bērns, sapņojot par kādiem gardumiem, spēj samotivēties nostaigāt pat 13 kilometru.

Kā jau daudzi, arī es pēc savas būtības tomēr esmu diezgan slinka, tāpēc man ir nepieciešams kāds nebūt mērķis. Visbiežāk pastaigās dodos, meklējot kādu slēpni no Geocaching.com. Motivācijai izkustēties lieliski noderēja arī “Rīgas veselības centra” sastādītie “Strava” zīmējumu maršruti, visvairāk bija jāsaņemas iziet Bolderājas sirsniņu, jo bija slidena ziema, bet līdz Bolderājai no Ķengaraga ir 20 km… Tomēr arī tas izdevās! Paldies “Rīgas veselības centram” par šo sirsnīgo veselības akciju. Aicinu ikvienu mazāk sēdēt dīvānā, bet būt tur – ārā!”

 

Arī Ingūna Matheuse ikdienā garas stundas pavada darbā pie datora, taču atrada laiku un motivāciju izstaigāt visus sešus pārgājienu maršrutus:

“Man vienmēr ir paticis doties ekskursijās, lai apskatītu kādas neredzētas vietas un uzzinātu ko jaunu, bet mana “staigāšanas ēra” aizsākās, pateicoties Covid-19 – sēdošs darbs no mājām, ierobežojumi ierastajiem vaļaspriekiem. Lai izkustētos, sāku darba dienas beigās doties pastaigās. Kā jau tas parasti notiek, sākot regulāri staigāt, sāka “nākt pretīm” visādos veidos informācija par pasākumiem saistībā ar staigāšanu, kur bija iespēja iesaistīties un apvienot staigāšanu ar ko interesantu.

Pirmais, kur iesaistījos, bija Latvijas Tautas sporta asociācijas rīkotais 30. jubilejas pasākums, kur visiem kopā nūjojot, skrienot un staigājot, bija mērķis sasniegt 30 000 km četru nedēļu laikā. Savā vecuma grupā tiku 14. vietā, mēneša laikā nostaigājot 453,57 km.

Ar draudzeni un bērniem iesaistījāmies latvijasekspedicijas.lv rīkotajās ekspedīcijās, kur iepazinām gan dažādus Rīgas nostūrus, gan tuvākās pilsētas, meklējot kontrolpunktus un tur apslēptos attēlus un veicot dažādus papilduzdevumus. Piedalījāmies arī Latvijas Universitātes autofoto ekspedīcijā, kur tikai pēc attēliem bija jāatrod attiecīgās vietas un tur jānofotografējas.

Esmu sākusi piedalīties specturisms.lv rīkotajos pārgājienos. Tur ir iespēja gan izstaigāties dabā, gan pie reizes apskatīt dažādus kultūrvēsturiskus objektus, neredzētas vietas.

Visvismīļākie ir pārgājieni gar jūru. Sākām iziet jurtaka.lv maršrutus.

“Rīgas veselības centra” ierosinājums izstaigāt piparkūku figūras uzrunāja ar to, ka tā var ļoti dažādot ierastās ikdienas pastaigas pa jau zināmiem maršrutiem, pie reizes ieejot tādās ieliņās un pagalmos, kur pat neienāktu prātā iegriezties.

Bija ļoti interesanti, paldies!”

 

Savukārt Linda Zeltiņa, kura strādā juridiskajā jomā, atzīst, ka

“pastaigas ir kļuvušas par ikdienas sastāvdaļu, kopš saistībā ar Covid-19 tika apturēts dzīves skrējiens. “Rīgas veselības centra” rīkotā akcija dažādoja pastaigas un bija motivācija iepazīt vairākus Rīgas rajonus. Dodos pārgājienos arī pa “Spectūrisms” piedāvātajiem maršrutiem – labā kompānijā un gida pavadībā ir iepazītas dažādas Latvijas pilsētas, kultūrvēsturiski pieminekļi un dabas objekti. Tā ir iespēja pamanīt vietas un lietas sev apkārt, kam ikdienas skrējienā aizskrienam garām.”

 

Elga Kočāne akcijā pieveica vismaz 25 kilometrus 5 Rīgas apkaimēs:

“Man patīk šāda veida izaicinājumi, kur ir pastaigas, skriešanas, kaut kas savādāks ne tā kā ikdienā, it īpaši, ja ir sacensību gars, kur gribās izdarīt tik pat daudz kā citiem vai vēl vairāk, un ja vēl ir iespēja iegūt kādu balviņu par labi padarīto darbu, tad ir vēl lielāka motivācija.

Es esmu no tiem cilvēkiem, kuriem visu savu brīvo laiku nepatīk pavadīt mājās pie televizora, telefona, datora. Es labāk eju dabā. Līdz ar to, ja ir iespēja piedalīties šāda veida pasākumos, es to daru ar lielāko prieku.

Uz visiem 100% iesaku arī citiem iet svaigā dabā, iziet no savas komforta zonas, iepazīt jaunas vietas, lietas!

Dodamies pārgājienā un veidojam kontūras “Rīgas veselības centra” apkaimēs!”

 

Ceram, ka šie pieredzes stāsti kādu iedvesmos doties pārgājienā, jo maršruti paliek pieejami un izmantojami bez maksas arī nākotnē. Tikai lūgums ņemt vērā, ka pilsētas infrastruktūras mainās un, iespējams, kādā vietā būs kas nedaudz pamainījies. Esiet radoši un variējiet kontūru!

Ja nekad neesat šādu kontūru staigājuši, nekas! Ir laiks pamēģināt ko jaunu! Viss, kas nepieciešams: labs noskaņojums, piemērots apģērbs, uzlādēts telefons un interneta pieslēgums pārgājiena laikā. Lūk, īsa pamācība:

  • Lejuplādējiet savā tālrunī bezmaksas aplikāciju STRAVA
  • Izvēlieties maršrutu, kuru vēlaties veikt, un noklikšķiniet uz saites:

https://ej.uz/Ziepniekkalns_cepurite

https://ej.uz/Kengarags_piparkuku_virins

https://ej.uz/Imanta_cepurite

https://ej.uz/Ilguciems_cepurite

https://ej.uz/Bolderaja_sirsnina

https://ej.uz/Tornakalns_Agenskalns_zabacins

 

  • Tagad Jums jāatver maršruts Stravā. Lai to izdarītu, noklikšķiniet uz pogas “Lejupielādēt/Download”. Piezīme: tā pati iespēja tiek parādīta, ja ierīcē jau ir instalēta Strava. /Dažreiz lietotne nenostrādā. Ja tā notiek, vienkārši mēģiniet vēlreiz, līdz tas maršruts tiek palaists./
  • Parādās bildīte ar kontūru. Klikšķiniet “Use route/Izmantot maršrutu”, aizejiet līdz kādai vietai kontūrā, nospiediet “Start” un dodieties ceļā pa kontūru!
  • Pēc pastaigas neaizmirstiet nospiest “Finish” un “Save”, lai saglabātos Jūsu izstaigātā kontūra.

 

Lai kustību prieks un labs noskaņojums!