SIA “Rīgas veselības centra” filiāles “Ķengarags” veselības aprūpes speciālisti nodrošina daudzveidīgus ambulatoros pakalpojumus un izmeklējumus kā bērniem, tā pieaugušajiem gan valsts kvotu ietvaros, gan par maksu. Ja vēlaties vai jums nepieciešams konkrētus ārstniecības pakalpojumus saņemt ātrāk, nekā piedāvātajā valsts apmaksāto pakalpojumu termiņā, ir pieejamas maksas konsultācijas un izmeklējumi saskaņā ar maksas pakalpojumu cenrādi.
Informāciju par valsts apmaksāto ārstniecības un citu pakalpojumu pieejamību iespējams saņemt Nacionālā veselības dienesta mājas lapā.
Ierosinājumu, jautājumu un sūdzību gadījumā lūgums vērsties pie filiāles direktores Anitas Daugavvanagas (pieņemšanas laiks: trešdienās no plkst. 14.00 līdz plkst.16.00).
Par filiāles darbinieku negodprātīgu, neētisku rīcību, prettiesiski pieprasot dažādus labumus, lūgums informēt filiāles direktori vai Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centru. Informējam, ka Rīgas pilsētas pašvaldībā kontaktpunkta funkcijas, nodrošinot nepieciešamo aizsardzību un konfidencialitāti personai, kura informē par amatpersonu iespējamo interešu konfliktu vai citiem amatpersonu, darbinieku koruptīva rakstura pārākumiem, pilda Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrs (tālr. 67026859 un tālr. 67012031, e-pasts: bac@riga.lv).
Dežūrārstu darba laiks:
darbdienās 15.00–20.00; sestdienās 8.00–15.00
Tālruņi:
Ziepniekkalns (pieaugušie, bērni) 20004252
Ķengarags (bērni) 27858832
Iļģuciems (pieaugušie) 26432164
Imanta (bērni) 20044579
Ar šīm ģimenes ārstu praksēm (nomniekiem) lūgums sazināties, zvanot uz norādītajiem tālr.nr.!
Zvanu centrs apkalpo tikai RVC ģimenes ārstus – dr. E. Bunkas, dr. A. Bērziņu, dr. Doroško, dr. Ž. Raku.
Covid-19 izplatības laikā darba laiki var mainīties. Lūgums sazināties ar Zvanu centru – tālr.20028801
Otrdiena 13.00 – 17.00 (pēdējais pieraksts 16.45)
Trešdiena 17.15 – 18.45 (pēdējais pieraksts 18.30)
Iespējams veikt DIAGNOSTISKOS IZMEKLĒJUMUS ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu :
Pieraksts pa tālr. 20028801, 8801 vai e-pastu: pieraksts@rigasveseliba.lv
Izmeklējumi plaušu, deguna blakusdobumu, kaulu, zobu vēdera dobuma orgānu, galvaskausa u.c. slimību diagnosticēšanai.
Darba laikos iespējamas izmaiņas. Pakalpojuma nepieciešamības gadījumā lūgums precizēt informāciju filiāles reģistratūrā vai Zvanu centrā 20028801.
Uzmanību! Vizītes laikā radiologa asistents izdrukā paroli, lai pacients patstāvīgi varētu apskatīt RTG rezultātus Datamed sistēmā.
Otrdiena 8.00 – 17.30 (NVD); 17.30 – 18.00 (maksas)
Piektdiena 8.00 – 12.00 (NVD); 12.00 – 12.30 (maksas)
Uzmanību! Pašreiz šis pakalpojums nav pieejams. Tuvākā filiāle, kur iespējams veikt rentgenu – filiāle “Ziepniekkalns”, Spulgas ielā 24.
Saskaņā ar Ministru kabineta 2009. gada 10. marta noteikumiem Nr. 219 “Kārtība, kādā veicama obligātā veselības pārbaude” darba devējam jārūpējas par darbinieku veselību un jānodrošina regulāra tās kontrole. Pārbaužu biežumu nosaka darba devējs atkarībā no darbinieka darba specifikas. Piemēram, biroja darbiniekiem šīs pārbaudes parasti ir reizi 3 gados, citiem darbiniekiem – katru gadu. Šo noteikumu izpildi kontrolē Valsts darba inspekcija.
Obligātās veselības pārbaudes tiek veiktas tiem nodarbinātajiem, kuru veselības stāvokli ietekmē vai var ietekmēt veselībai kaitīgi darba vides faktori, kā arī tiem nodarbinātajiem, kuriem darbā ir īpaši apstākļi.
Medicīniskās komisijas pārbaude jāveic autovadītāja tiesību saņemšanai un ieroču glabāšanas un nēsāšanas atļaujas saņemšanai.
Obligātās veselības pārbaudes mērķis: savlaicīgi diagnosticēt darbinieku iespējamās arodslimības, saglabāt un pagarināt viņu profesionālās darba spējas.
Obligātā veselības pārbaude jāveic visiem darbiniekiem:
Obligātajās veselības pārbaudes iesaistīti un medicīnas komisijās pieņem sertificēti speciālisti:
Ir jāveic arī:
Kā sagatavoties obligātajai veselības pārbaudei?
Dodoties uz obligāto veselības pārbaudi, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments – pase vai eID karte un darba dēvēja norīkojums. Rekomendējam paņemt līdzi arī medicīniskās izziņas, kas satur būtisku informāciju par veselības stāvokli.
Lai uzlabotu komisiju darba procesa norisi un kvalitāti, kā arī, ņemot vērā MK noteikumu Nr. 940 grozījumus, kas paplašina medicīnisko kontrindikāciju sarakstu, klientus, kas slimo ar cukura diabētu, sirds/asinsvadu saslimšanām un pacientus, kuriem ir bijuši infarkti un insulti, lūdzam ņemt līdzi ģimenes vai ārstējošā ārsta izsniegtus izrakstus (ar diagnožu norādi) par veselības stāvokļa stabilitāti.
Obligāto veselības pārbaužu un medicīnas komisiju darba laiki filiālēs (pēc iepriekšēja pieraksta):
Filiāle “Ķengarags”, koordinatore Anita Gutāne, 22334531, e-pasts arodveseliba.kengarags@rigasveseliba.lv
Uzmanību! Jūnijā, jūlijā un augustā filiālē “Ķengarags” obligātā veselības pārbaude nav pieejama. Nepieciešamības gadījumā aicinām to veikt citās filiālēs.
Komisijas laiks:
Koordinatores konsultācijas un iepriekšējais pieraksts pa telefonu šādos darba laikos:
Saziņa un papildu informācija:
Obligāto veselības pārbaužu un medicīnas komisiju vadītāja –
Dr. Daiga Pētersone, 29250797, daiga.petersone@rigasveseliba.lv
Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas koordinatori
62888806
Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas koordinatori
62888806
Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas koordinatori
62888806
Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas koordinatori
62888806
Elektroforēze apraksts
Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas koordinatori
62888806
Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas koordinatori
62888806
Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas koordinatori
62888806
SIA ”Rīgas veselības centrs” piecās filiālēs ir pieejami valsts apmaksāti* un maksas (atbilstoši aktuālajam RVC cenrādim) medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumi dienas stacionārā.
*Pacientam, saņemot valsts apmaksātus medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus dienas stacionārā, ir jāveic līdzmaksājums 7 EUR dienā.
No pacienta līdzmaksājuma ir atbrīvotas šādas iedzīvotāju kategorijas:
Rehabilitācijas dienas stacionārā pacientam pakalpojumus nodrošina multiprofesionāla speciālistu komanda, atbilstoši fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta izveidotajam Individuālajam rehabilitācijas plānam. Šajā plānā var tikt iekļauti šādu speciālistu sniegtie pakalpojumi:
Dienas stacionārā pacients saņem kompleksu rehabilitāciju: tā var būt, piemēram, ārstnieciskā vingrošana, masāža vienai/divām ķermeņa zonām, fizikālās medicīnas procedūras (ultraskaņa, magnētterapija, TENS, amplipulss, ultraīsviļņu terapija, inhalācijas). Pacients papildus var izvēlēties procedūras par maksu. Piemēram, pacients var saņemt valsts apmaksāto rehabilitāciju dienas stacionārā un pats apmaksāt Šarko dušas procedūras.
Rehabilitācijas pakalpojumu koordinators vienmēr centīsies pakalpojumu laiku dienas stacionārā saplānot secīgi, taču dažkārt starp manipulācijām veidojas starpbrīdis vai ir nepieciešama atpūta. Pacientiem tiek piedāvāta atpūtas telpa, kur atgūt enerģiju pēc padarītā darba.
Dienu skaits, kuru drīkst pavadīt rehabilitācijas dienas stacionārā, noteikumos nav ierobežots, taču, ņemot vērā lielo pieprasījumu, RVC Rehabilitācijas dienas stacionāros pacientiem plāno vidēji 10 darba dienas – kādam, iespējams, tās būs trīs dienas, citam – piecas, bet tas kļūst skaidrs, vien esot rehabilitācijas procesā.
Rehabilitācijas dienas stacionārā pacients uzturas divas līdz četras stundas dienā, kuru laikā izmanto vismaz trīs medicīnas tehnoloģijas. SIA “Rīgas veselības centrs ir noteikts šāds “Pacienta ceļš” pakalpojuma saņemšanai:
Rehabilitācijas un rekreācijas nodaļas koordinators
62888806
62888806
Uzkrājoties pieredzei par Covid-19 infekciju, vadošie pasaules veselības aprūpes speciālisti ziņo par Covid-19 pārslimojušiem pacientiem raksturīgo plašo neiroloģisko, pulmonoloģisko, kardioloģisko, muskuloskeletālo un izziņas traucējumu spektru, kas ilgtermiņā ietekmē ne viena vien pacienta funkcionēšanu ikdienā – darbspējas un atgriešanos iepriekšējā aktivitāšu līmenī. Jau tagad publikācijās ir norādīts, ka veselības traucējumi var saglabāties ilgstoši un var sākt izpausties arī pēc zināma laika.
Cienījamie pacienti, Covid-19 infekciju pārslimojušie!
Aicinām nenogaidīt, savlaicīgi vērsties pie sava ģimenes ārsta vai ārsta-speciālista, saņemt nosūtījumu pie fizikālās un rehabilitācijas medicīnas (FRM) ārsta un uzsākt atbilstošu medicīnisko rehabilitāciju!
To nodrošinām visās “Rīgas veselības centra” filiālēs, tālruņi uzziņai:
*Pacientam – pieaugušajiem, saņemot valsts apmaksātus medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus dienas stacionārā, ir jāveic līdzmaksājums 7 EUR dienā.
Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas koordinatori
62888806
Kontrasta ūdens terapija jeb Kneipa terapija
Kontrasta ūdens terapija ir daļa no Kneipa terapijas un ietver ekstremitātes iegremdēšanu vai apliešanu pārmaiņus ar karstu un aukstu ūdeni. Šāda iedarbība trenē nervu sistēmu, maina asinsvadu tonusu un asins plūsmu, kopumā uzlabojot asinsvadu funkciju.
Sporta medicīnā kontrasta ūdensterapija ir izmantota daudzus gadus, lai paātrinātu sportistu atjaunošanos pēc treniņiem un sacensībām, kā arī uzlabotu turpmāko sniegumu. Piemēram, ir pierādīts, ka pēc treniņa veikta kontrasta ūdensterapija samazina laiku, kas nepieciešams laktāta izvadīšanai no sportista asinīm un samazina nogurumu un muskuļu sāpes.
Kneipa terapijajeb kontrasta ūdens terapija ir īpaši rekomendējamas veselības veicināšanai sēdoša darba darītājiem kājām ar mērķi uzlabot asinsriti apakšējās ekstremitātēs.
Procedūra ilgst 10-15 (20) minūtes un ietver lēnu iešanu pārmaiņus pa silta (35–40°C) ūdens baseinu un pēc tam auksta (10–15°C) ūdens baseinu. Siltā baseinā iešana ir lēnāka jeb iedarbība ir ilgāka nekā aukstā ūdens baseinā. Vienmēr procedūras noslēgumā ir iešana pa aukstā ūdens baseinu.
Pērļu vannas ir ķermeņa masāža ar mikroburbulīšiem. Procedūrai pērļu vannā piemīt nomierinošs efekts. Tā uzlabo asinsriti, sniedz pozitīvas emocijas, mazina nogurumu un uzbudinātību. Mikromasāžas efekts tiek radīts ar speciāla paklāja palīdzību, ko ieklāj vannā.
Pērļu vannas radīto gaisa burbuļu stiprumu un ūdens daudzumu vannā ir iespējams pielāgot katra klienta vajadzībām, tādēļ tā ir piemērota arī zīdaiņiem, bērniem un senioriem. Ūdens temperatūra pērļu vannā ir 35–37 °C. Procedūra izraisa pozitīvas emocijas un miera sajūtu, atslābina, mazina sāpes, veicina vielmaiņu un asins apgādi, tai piemīt nomierinošs vai tonizējošs ārstniecisks efekts.
Šarko duša. Procedūras laikā cilvēka ķermenis tiek masēts ar vienu vai divām augsta spiediena ūdens strūklām no vismaz trīs metru attāluma. Ūdens strūklas spiediens svārstās no 2-3 atmosfērām, un ūdens temperatūra svārstās no 32–35 grādiem pēc Celsija. Šarko dušas procedūras ilgums ir 10–15 minūtes, un to ir ieteicams apmeklēt 2–3 reizes nedēļā.
Šarko duša uzlabo asinsriti, limfas atteci, vielmaiņu, palīdz risināt liekā svara un celulīta problēmas. Šarko dušu iesaka apmeklēt pacientiem, kuriem ir liekā svara problēma, celulīts, ateroskleroze sākuma stadijā, mugurkaula spondiloze, osteoartroze, neiroze, neirocirkulārā distonija, bezmiegs. Procedūra piemērota arī sportistiem.
Zemūdens masāža ir vispārējā ķermeņa masāža ūdenī. Ūdens dziedniecības speciālists ar ūdens spiediena strūklu iedarbojas uz cilvēka ķermeni, izmantojot klasiskās masāžas paņēmienus. Tā kā ne tikai pašam ūdenim ir spiediens, bet papildu ir arī strūklas radītais spiediens, šī masāža ir spēcīgāka par jebkuru roku masāžu. Zemūdens masāža notiek ūdenī, kuras temperatūra ir 35–38 C.
Procedūra piemērota pacietiem ar mugurkaula spondilozi, locītavu saslimšanām un traumām. Procedūra mazina stresa radītās sekas un psihoemocionālo pārslodzi, novērš hronisku nogurumu un izdegšanas sindromu, novērš neirozi, depresiju, perifērās un centrālās nervu sistēmas slimības, ārstē vielmaiņas traucējumus, aptaukošanos, mazina muskuļu sasprindzinājumu, uzlabo ādas apasiņošanu un ādas muskuļu tonusu,
Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas koordinatori
62888806
rehab.kengarags@rigasveseliba.lv
Viena no senākajām un cilvēku iecienītākajām atveseļošanās metodēm ir ūdens terapija. Ūdens terapijas ir universāla ārstniecības metode, kas maigi un efektīvi iedarbojas uz vairākām organisma sistēmām. Ūdens procedūras uzlabo asinsriti un asinscirkulāciju, veicina metabolos jeb vielmaiņas procesus, uzlabo limfas atteci, samazina muguras, kaulu un locītavu sāpes. Pandēmijas laikā, un, protams, ne tikai, ūdens procedūras uzlabo psihisko veselību, samazina stresu, mazina spriedzi un uzlabo miegu, stiprina imunitāti.
Pirms jebkuru fizikālo procedūru kursa uzsākšanas rekomendējama ir konsultācija pie fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta, kas pārzina metodes un izskaidro, kā ķermenis var reaģēt uz procedūrām, kā arī izskaidro iespējamos ieguvumus vai blakusefektus. Bez konsultēšanās ar ārstējošo ārstu ūdens procedūras nav ieteicamas, ja ir:
Katrai procedūrai ir noteikts ārstnieciskais mērķis, tāpēc tās būtu jāveic vismaz 5 reizes ar regularitāti 2-3 reizes nedēļā.
Populārākās ir šādas ūdens procedūras: Šarko duša, zemūdens masāža un kontrasta ūdens terapija.
Uztura speciālists ir augsti kvalificēta ārstniecības persona, kura piedalās pacienta ārstēšanas, rehabilitācijas un veselības veicināšanas procesā. Uztura speciālists izvērtē pacienta veselības stāvokli, ēšanas paradumus, ikdienas fizisko aktivitāti. Pamatojoties uz iegūto informāciju, sniedz uztura rekomendācijas. Sastādot ēdienkarti, ņem vērā pacienta svaru, augumu, vecumu, dzīvesveidu un veselības traucējumus.
Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas koordinatori
62888806
Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas koordinatori
62888806
Vakcinācija ir viens no galvenajiem un efektīvākajiem profilakses veidiem. Tā vienmēr ir lētāka un izdevīgāka par ārstēšanu un rehabilitāciju.
Sakarā ar vakcināciju pret Covid-19 darba laiki var tikt mainīti. Lūgums sazināties ar Zvanu centru – tālr.20028801.
Procedūru un vakcinācijas kabineta darba laiks filiālēs: ŠEIT
Pirmdiena 13.00–19.00
Ceturtdiena 14.00–19.00
Piektdiena 8.00–13.30
Zobārstniecības reģistratūra:
Ķengarags
62888810
darbdienas 8.00 – 16.00
Ar vides pieejamību saistītos jautājumos personas ar funkcionāliem traucējumiem ir aicinātas vērsties filiāles reģistratūrā vai zvanīt pa tālruņa numuru 20028801.
Saskaņā ar Ministru kabineta 2009. gada 10. marta noteikumiem Nr. 219 “Kārtība, kādā veicama obligātā veselības pārbaude” darba devējam jārūpējas par darbinieku veselību un jānodrošina regulāra tās kontrole. Pārbaužu biežumu nosaka darba devējs atkarībā no darbinieka darba specifikas. Piemēram, biroja darbiniekiem šīs pārbaudes parasti ir reizi 3 gados, citiem darbiniekiem – katru gadu. Šo noteikumu izpildi kontrolē Valsts darba inspekcija.
Obligātās veselības pārbaudes tiek veiktas tiem nodarbinātajiem, kuru veselības stāvokli ietekmē vai var ietekmēt veselībai kaitīgi darba vides faktori, kā arī tiem nodarbinātajiem, kuriem darbā ir īpaši apstākļi.
Medicīniskās komisijas pārbaude jāveic autovadītāja tiesību saņemšanai un ieroču glabāšanas un nēsāšanas atļaujas saņemšanai.
Obligātās veselības pārbaudes mērķis: savlaicīgi diagnosticēt darbinieku iespējamās arodslimības, saglabāt un pagarināt viņu profesionālās darba spējas.
Obligātā veselības pārbaude jāveic visiem darbiniekiem:
Obligātajās veselības pārbaudes iesaistīti un medicīnas komisijās pieņem sertificēti speciālisti:
Ir jāveic arī:
Kā sagatavoties obligātajai veselības pārbaudei?
Dodoties uz obligāto veselības pārbaudi, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments – pase vai eID karte un darba dēvēja norīkojums. Rekomendējam paņemt līdzi arī medicīniskās izziņas, kas satur būtisku informāciju par veselības stāvokli.
Lai uzlabotu komisiju darba procesa norisi un kvalitāti, kā arī, ņemot vērā MK noteikumu Nr. 940 grozījumus, kas paplašina medicīnisko kontrindikāciju sarakstu, klientus, kas slimo ar cukura diabētu, sirds/asinsvadu saslimšanām un pacientus, kuriem ir bijuši infarkti un insulti, lūdzam ņemt līdzi ģimenes vai ārstējošā ārsta izsniegtus izrakstus (ar diagnožu norādi) par veselības stāvokļa stabilitāti.
Obligāto veselības pārbaužu un medicīnas komisiju darba laiki filiālēs (pēc iepriekšēja pieraksta):
Filiāle “Ķengarags”, koordinatore Anita Gutāne, 22334531, e-pasts arodveseliba.kengarags@rigasveseliba.lv
Uzmanību! Jūnijā, jūlijā un augustā filiālē “Ķengarags” obligātā veselības pārbaude nav pieejama. Nepieciešamības gadījumā aicinām to veikt citās filiālēs.
Komisijas laiks:
Koordinatores konsultācijas un iepriekšējais pieraksts pa telefonu šādos darba laikos: