Dežūrārsti strādās arī 31.decembrī un 1.janvārī - Rīgas veselības centrs

Dežūrārsti strādās arī 31.decembrī un 1.janvārī

Lūgums ievērot:

  • ierasties pie dežūrārsta var tikai ar iepriekšēju pierakstu, kas veikts konkrētajā apmeklējuma dienā pa tālruni;
  • ierodoties veselības centrā, jāvelk sejas aizsargmaska, jāievēro 2 m distance no pārējiem pacientiem, jādezinficē rokas; 
  • nekādā gadījumā neapmeklēt dežūrārstu un veselības centru, ja novērojami respiratorās saslimšanas simptomi (klepus, kakla sāpes, elpas trūkums, iesnas).

Ko dežūrārsts dara?

Nodrošina primāro veselības aprūpi ģimenes ārsta kompetences ietvaros ārpus ģimenes ārsta darba laika, neatkarīgi no tā, pie kura ģimenes ārsta pacients ir pierakstīts, t.sk.:

  • atver darbnespējas lapas;
  • izraksta recepšu medikamentus, kas nav kompensēti par valsts budžeta līdzekļiem;
  • nepieciešamības gadījumos nosūta uz neatliekamiem diagnostiskiem izmeklējumiem, piem., rentgenu;
  • atbilstošu medicīnisku indikāciju gadījumā nosūta uz stacionāru vai izsauc neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi.

Ko dežūrārsts nedara?

  • neizraksta valsts kompensējamos medikamentus, kas tiek apmaksāti valsts kompensējamo zāļu sistēmas ietvaros;
  • nedodas mājas vizītēs;
  • neizraksta nosūtījumus pie ārstiem–speciālistiem un uz sarežģītākiem diagnostiskiem izmeklējumiem.

Pacienta līdzmaksājums par dežūrārsta apmeklējumu:

  • Personām līdz 65 gadu vecumam 2,00 EUR
  • Personām no 65 gadu vecuma 1,00 EUR

 

Medicīniskus padomus vienkāršas saslimšanas vai hroniskas slimības paasinājuma gadījumā visu diennakti varēs saņemt, zvanot pa Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Speciālisti sniedz konsultācijas saistībā ar saaukstēšanos, paaugstinātu temperatūru, sāpēm kaklā, ausīs, muguras sāpēm, vemšanu un caureju, kā arī citu vienkāršu saslimšanu gadījumā.

 

Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās medicīnisku konsultāciju klātienē var saņemt saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniedz palīdzību ģimenes ārsta kompetences ietvaros. Dežūrārstu atrašanās vietas un darba laiks ir pieejams NVD tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Kur saņemt medicīnisko palīdzību?

 

Dažādu traumu (apdegumu, mežģījumu, lūzumu u.c.) vai pēkšņas saslimšanas gadījumā palīdzību sniedz steidzamās medicīniskās palīdzības punktos. Savukārt neatliekamos gadījumos, kad ir apdraudēta veselība vai dzīvība, palīdzību var saņemt slimnīcu uzņemšanas nodaļās.

Ja uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu plānots doties ar savu automašīnu (ja tas ir iespējams), pirms došanās ieteicams ar slimnīcu sazināties telefoniski un pārrunāt iespējas saņemt palīdzību atbilstoši pacienta veselības stāvoklim. Piemēram, ir slimnīcu uzņemšanas nodaļas, kurās var vērsties, ja ir aizdomas par kaula lūzumu, savukārt citās var vērsties, ja gūti ķermeņa apdegumi. Jāņem vērā, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida palīdzības saņemšana.

Dzīvībai kritiskā situācijā zvaniet uz ārkārtas tālruni 113. Piemēram, ja cilvēks ir bezsamaņā, ja ir dzīvībai bīstama asiņošana, gūta smaga trauma (ceļu satiksmes negadījums, elektrotrauma, ugunsgrēks, u.c.), ir pēkšņas sāpes krūtīs, kas var liecināt par infarktu, vienas puses pēkšņs vājums, kas var liecināt par insultu, vai jebkurā citā situācijā, kad palīdzības saņemšanā izšķirošas ir minūtes.

Visa informācija par ārstniecības iestādēm, kurās var vērsties palīdzības saņemšanai svētku brīvdienās, ir pieejama NVD tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Kur saņemt medicīnisko palīdzību?”.