Ērču encefalīts – pasargā sevi! - Rīgas veselības centrs

Ērču encefalīts – pasargā sevi!

Kā ikkatru gadu, paliekot siltākam laikam, mostas daba, dzīvās radības un to vidū arī ērces. Pavasaris, vasara un rudens ir tie gadalaiki, kad mēs vairāk cenšamies uzturēties svaigā gaisā mežos, parkos, pļavās, dārzos, mazdārziņos. Taču tās ir vietas, kur vislielākā koncentrācijā sastopamas arī ērces, kuru kodumi cilvēkiem var nodarīt lielu ļaunumu – ērču encefalītu, vienu no bīstamākajām centrālo nervu sistēmu skarošajām infekcijas slimībām.

Kā rekomendē Slimību profilakses un kontroles centrs, lai izsargātos no ērču encefalīta, būtiskākais profilakses pasākums ir savlaicīga vakcinācija.   

Vakcinācijas shēmas pilns pamatkurss ietver trīs vakcīnas devas. 1–3 mēnešus pēc pirmās vakcīnas devas ievadīšanas tiek ievadīta otrā vakcīnas deva. Aizsardzība jeb imunitāte pēc divām devām ir pietiekama tikai vienai sezonai. Trešo devu ievada pēc 6–12 mēnešiem. Lai saglabātu imunitāti, ik pēc 3-5 gadiem nepieciešama ievadīt revakcinācijas devu.

Pēcvakcinācijas periodā injekcijas vieta var būt sāpīga, iespējama neliela temperatūras paaugstināšanās. Pārbaudīts, ka vairāk kā 95% vakcinēto personu ir izveidojies antivielu aizsarglīmenis (ir laba imunitāte). Vakcinācijai nav vecuma ierobežojumu, bērniem vakcinācija pret ērču encefalītu veicama no viena gada vecuma.

“Rīgas veselības centrā” visās filiālēs – Bolderājā, Iļģuciemā, Imantā, Ķengaragā, Torņakalnā, Ziepniekkalnā – vakcinējam bērnus un pieaugušos ar Austrijā ražotu vakcīnu TicoVac.

Cena par vakcināciju:

  • bērniem – 32,00 Eur
  • pieaugušajiem – 34,00 Eur

Procedūru iespējams veikt darba dienās – lūgums iepazīties ar procedūru kabineta darba laikiem.

Ierodoties uz vakcināciju, jādodas uz reģistratūru, ņemot līdzi personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID. Bērniem nepieciešams arī ģimenes ārsta nosūtījums.

 

Par vakcīnu pieejamību interesēties katras filiāles reģistratūrā vai Zvanu centrā – tālr. 20028801 (darbadienās 8.00 – 20.00).