Ergoterapeita pakalpojumi Rīgas veselības centrā

Ergoterapeits ir kvalificēta ārstniecības persona (funkcionālais speciālists) ar augstāko izglītību, kurš piedalās pacienta ārstniecības un rehabilitācijas procesā ar mērķi kavēt slimības progresiju, invaliditātes attīstību un veicināt pacienta neatkarību ikdienas darbībās.

Ergoterapeits izprot gan veidu, kā funkcionē cilvēks, gan indivīda un vides mijiedarbību, un viņa galvenais uzdevums ir palīdzēt apgūt vai atgūt prasmes, kas ļauj pacientam būt neatkarīgam ikdienas nodarbēs – pašaprūpē, produktivitātē un brīvajā laikā. Ergoterapeits strādā ar visu vecuma grupu pacientiem/klientiem – ar priekšlaicīgi dzimušiem mazuļiem, pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, pusaudžiem, jauniešiem un cilvēkiem darbspējīgā vecumā, kā arī gados vecākām personām.

Ergoterapeiti “Rīgas veselības centrā” sniedz šādus pakalpojumus: pašaprūpes prasmju treniņš, bērnu agrīnās attīstības skrīnings, tehnisko palīglīdzekļu nepieciešamības izvērtējums un praktiskais izmantojums ikdienas aktivitātēs, vides pieejamības novērtējums un pielāgošana, rokas terapija u.c.

Filiālē “Iļģuciems” esam uzsākuši jaunu pakalpojumu – rokas prasmju treniņu, izmantojot “MediTouch” atgriezeniskās saites metodiku, ko piedāvājam pacientiem ar plaukstas funkcijas traucējumiem cerebrālās triekas gadījumā, kā arī pēc galvas traumas, insulta.

 Ergoterapeite S. Maciase ir apguvusi prasmes veikt izziņas spēju skrīningu un izziņas treniņu, izmantojot programmu RehaCom – šādu pakalpojumu mēs piedāvājam filiālēs “Iļģuciems”, “Imanta” un “Torņakalns”.

Aicinām izmantot ergoterapeita pakalpojumus mūsu filiālēs: “Ķengarags”, “Iļģuciems”, “Imanta” un “Torņakalns”. Papildu informācija un pieraksts pie filiāļu rehabilitācijas koordinatoriem (koordinātes atrodamas šeit) vai Zvanu centrā: 20028801, 8801.