Vingrošanas projekts grūtniecēm - trāpīts desmitniekā - Rīgas veselības centrs

Vingrošanas projekts grūtniecēm – trāpīts desmitniekā

/PROJEKTS VEIKSMĪGI NOSLĒDZIES/

SIA “Rīgas veselības centrs” (RVC) Rīgas domes Labklājības departamenta projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros laika periodā no 2019. gada janvāra līdz novembra beigām īstenoja pakalpojumu “Vingrošanas nodarbības grūtniecēm”* – fizioterapeita vadītas bezmaksas vingrošanas nodarbības (kā baseinā, tā zālē) grūtniecēm.

Augstākminētajā laika posmā notika 241 vingrošanas nodarbība zālē un 311 nodarbības baseinā. Projekts radīja lielu grūtnieču interesi – tiklīdz tika atvērta reģistrācija, visas brīvās vietas uz nodarbībām tapa nekavējoties aizņemtas. Nodarbības baseinā un zālē, kas notika nelielās grupās un bija individuāli piemērotas intensitātes un sarežģītības ziņā, kopumā apmeklēja 371 topošā māmiņa: katrai no viņām 3 mēnešu periodā, sākot no pirmās nodarbības, tika piedāvāta iespēja kopumā piedalīties 20 nodarbībās (10 – zālē un 10 – baseinā), ko izmantoja aptuveni 30% projekta dalībnieču. Svarīgi, ka grūtniecēm bija iespēja uz nodarbībām reģistrēties tiešsaistē – pašām plānojot savu nodarbību grafiku un izvēloties optimālāko un piemērotāko pakalpojuma saņemšanas vietu un laiku.

Lolita Cibule, RVC galvenā speciāliste fizikālās un rehabilitācijas jomā: “Esam gandarīti, ka mūsu centra speciālistiem šī projekta ietvaros bija iespēja likt lietā savas zināšanas un pieredzi, strādājot ar topošajām māmiņām – auditoriju, kam nepieciešamas īpašas fizioterapeitu profesionālās kompetences. Nodarbību laikā jauno sieviešu ķermenis tika sagatavots un ‘pielāgots’ grūtniecības radītajām pārmaiņām – uzlabojot šo izmaiņu apzināšanos, mazinot spriedzi pārslogotajās ķermeņa daļās, sekmējot pareizas elpošanas tehnikas apguvi un līdz ar to – labāku augļa apgādi ar skābekli, apgūstot relaksācijas un muskuļu atslābināšanas prasmes, stiprinot muguras un iegurņa muskulatūru, palīdzot uzturēt optimālu svaru, trenējot izturību un stabilizējot psihoemocionālo stāvokli.”

Aptaujājot nodarbību dalībnieces, tika saņemtas vislabākās atsauksmes – īpaši tajās bija uzsvērts fakts, ka fiziskās aktivitātes notika sertificētu ārstniecības personu – fizioterapeitu vadībā.

*Pakalpojums tiek īstenots Rīgas domes Labklājības departamenta Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” ietvaros.  

Aicinām topošās māmiņas apmeklēt maksas vingrošanas nodarbības. Mūsu filiāļu rehabilitācijas koordinatoru kontaktinformācija atrodama sadaļā “Kontakti”.