SVARĪGI - PAR VESELĪBAS APRŪPES PAKALPOJUMU PIEEJAMĪBU 28. NOVEMBRĪ - Rīgas veselības centrs

SVARĪGI – PAR VESELĪBAS APRŪPES PAKALPOJUMU PIEEJAMĪBU 28. NOVEMBRĪ

Informējam, ka 28. novembrī – kārtējās ārstu protesta akcijas dienā – Rīgas veselības centrā plānveida veselības aprūpes pakalpojumi, t.sk., ārstu-speciālistu, ģimenes ārstu konsultācijas kopumā nodrošināti. Atgādinām, ka laika posmā no plkst. 15.00 līdz plkst. 20.00 mūsu filiālēs būs pieejami arī dežūrārstu pakalpojumi – par vizīti pie dežūrārsta jāveic pacienta līdzmaksājums 1,42 eiro apmērā*. Par dežūrārstu pakalpojumu pieejamību mūsu filiālēs vairāk lasīt šeit.

Nacionālais veselības dienests (NVD) ārstu protesta akcijas sakarībā ir sniedzis sekojošu informāciju:

  1. Protesta akcijas laikā netiks ietekmēta neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšana slimnīcu uzņemšanas nodaļās.
  2. 28. novembrī visu diennakti vienkāršu saslimšanu vai hronisku saslimšanu paasinājumu gadījumos padomus būs iespējams saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 6601 6001. Tāpat pie telefona dežūrējošie ārsti sniegs konsultāciju šaubu gadījumos attiecībā par to, vai palīdzība nepieciešama steidzamības kārtā vai pacienta stāvoklis pieļauj vēršanos ģimenes ārsta praksē nākamajā dienā.
  3. Gadījumos, kad apdraudēta cilvēka veselība vai dzīvība, palīdzību sniegs slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Svarīgi ievērot – uzņemšanas nodaļas nesniedz valsts apmaksātu medicīnisku palīdzību gadījumos, kas nav neatliekami un kuros nepieciešami plānveida pakalpojumi.
  4. Pirms akcijas hronisko slimību pacienti tiek aicināti laikus nodrošināties ar ikdienā lietojamiem medikamentiem, pirms protesta akcijas saņemot nepieciešamās receptes pie ģimenes ārsta.

*Pacienta līdzmaksājums nav jāveic no pacienta līdzmaksājuma atbrīvotajām iedzīvotāju grupām. Piemēram, bērniem līdz 18 gadiem, 1. grupas invalīdiem, trūcīgām personām, politiski represētām personām u.c.