“Rīgas veselības centra” dežūrārsti – arī svētku dalībniekiem un viesiem - Rīgas veselības centrs

“Rīgas veselības centra” dežūrārsti – arī svētku dalībniekiem un viesiem

Jo dienas, jo vairāk Rīgu piepilda un pieskandina Dziesmu un deju svētku īpašā noskaņa. Kopā dziedāšanas un dejošanas brīžos nevienam jau negribas domāt, ka var atgadīties kaut kas nelāgs. Bet ierasto dzīves apstākļu maiņa, intensīvais mēģinājumu un koncertu režīms mēdz ‘sašūpot’ veselību pat tā, ka bez ārsta palīdzības neiztikt.  

Kaut gan kā Slimību profilakses un kontroles centrs, tā Nacionālais veselības dienests un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests ir nākuši klajā ar nopietniem ieteikumiem svētku dalībniekiem, un svētku norises vietās darbojas gan pirmās medicīniskās palīdzības punkti, gan speciālas teltis, un klātesošas ir arī ātrās neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes, var būt brīži, kad medicīniskā palīdzība nepieciešama, piemēram, tuvāk apmešanās vietai.

Situācijā, kad personīgais ģimenes ārsts atrodas tālu, bet nepieciešams ātrs risinājums (piem., recepte kādam medikamentam), noderīgi var būt Rīgas veselības centra dežūrārsti, kuri darba dienās pieņem no 15.00 līdz 21.00, bet sestdienās no 8.00 – 15.00. Centra filiālēs „Ziepniekkalns” un „Bolderāja” dežūrārstu pakalpojumi tiek nodrošināti kā pieaugušajiem, tā bērniem, filiālē „Iļģuciems” – tikai pieaugušajiem, bet filiālēs „Imanta” un „Ķengarags” – tikai bērniem.

Sakarā ar grozījumiem likuma “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām“ 1. pantā saistībā ar Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem, š.g. 9. jūlijs ir noteikts par brīvdienu, tāpēc arī šajā dienā SIA “Rīgas veselības centrs” no plkst. 8.00 – 15. 00 būs pieejami dežūrārstu pakalpojumi.