Papildināta informācija par koronavīrusu Covid-19 - Rīgas veselības centrs

Papildināta informācija par koronavīrusu Covid-19

 Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Latvijā ar š.g. 13. martu izsludināta ārkārtējā situācija. 
Ar MK rīkojumu var iepazīties Ministru kabineta mājaslapā.

Rīgas veselības centrs aicina savus pacientus sekot līdzi aktuālajai informācijai par Covid-19 Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā
Ja Jums ir pamatotas aizdomas par saslimšanu, lūgums neapmeklēt veselības centrus, bet zvanīt 113 (ar smagiem saslimšanas simptomiem)  vai 8303 (ar viegliem saslimšanas simptomiem un lai pieteiktos analīzēm, no plkst.9.00-18.00)

Ja vēlaties iegūt informāciju vai uzdot jautājumus par Covid-19, var zvanīt uz Slimību profilakses un kontroles centra informatīvo tālruni 67387661 vai bezmaksas informatīvo tālruni 8345, vai ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.

Informējam, ka visiem pacientiem, sākot ar 13.03.2020., ierodoties Rīgas veselības centra filiālēs, reģistratūrā, zobārstniecības reģistratūrā  vai pie rehabilitācijas un obligātās veselības pārbaudes koordinatoriem būs jāaizpilda aptaujas anketaskurās jāuzrāda pacienta saskarsme ar Covid-19 skartajām teritorijām un infekcijas simptomu pašnovērtējums.

Aicinām ikvienu pacientu pievērst īpašu uzmanību higiēnas prasību ievērošanai infekcijas draudu novēršanai, tai skaitā pastiprinātai roku mazgāšanai un dezinfekcijai. Lai nodrošinātu Rīgas veselības centra apmeklētājiem roku dezinfekcijas iespēju, visās filiālēs vietās, kur pulcējas visvairāk apmeklētāji, ir atrodami un izmantojami dezinfekcijas līdzekļi. Lūgums tos lietot pirms un pēc ārstu un speciālistu apmeklējuma!

Covid-19 infekciju izraisošais koronavīruss galvenokārt izplatās:

  • tieši kontaktējoties ar inficētu personu,
  • sīku pilienu veidā, kas rodas inficētajai personai runājot, šķaudot vai klepojot,
  • tieši pieskaroties inficētai personai (paspiežot roku vai skūpstoties),
  • arī netieša kontakta ceļā, pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kam pieskārusies inficētā persona (piemēram, durvju rokturiem).

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka epidemioloģiskā situācija pasaulē un Eiropā strauji mainās un Valsts operatīvā medicīniskā komisija pieņēmusi lēmumu, ka par Covid-19 skarto teritoriju uzskatāma jebkura pasaules valsts.

About the current situation in Latvia regarding COVID-19, please, check Latvian Centre for Disease Prevention and Control (SPKC) website.

Информация о инфекции COVID-19 и об объявлении чрезвычайной ситуации в Латвии.