Noslēgusies programma “SVARA KOREKCIJAS PROGRAMMAI PILNGADĪGĀM PERSONĀM” - Rīgas veselības centrs

Noslēgusies programma “SVARA KOREKCIJAS PROGRAMMAI PILNGADĪGĀM PERSONĀM”

Mūsu speciālisti šonedēļ pabeidz arī pilngadīgiem pieaugušajiem ar svara problēmām domātās bezmaksas programmas “Svara korekcijas programma pilngadīgām personām”* īstenojumu. Tā sniedza zināšanas par ikdienas paradumu maiņu un veselīga dzīvesveida un svara kontroles prasmju apgūšanu gan personām, kuras savu ķermeņa svaru gribēja samazināt, gan arī personām, kurām medicīnisku indikāciju vai personisku vēlmju dēļ bija nepieciešams to palielināt.

Ir klīniski pierādīts, ka nekoriģēti (un īpaši ieilguši) svara traucējumi būtiski palielina sirds asinsvadu, onkoloģisku un citu slimību risku – to zina teju visi, arī personas, kurām ir svara problēmas un pat komplikācijas. Diemžēl uztura paradumus un ēdienu izvēles principus, kas kļuvuši par dzīvesveidu, mainīt ir ļoti sarežģīti un laikietilpīgi, tāpēc programmas ietvaros ar programmas dalībniekiem divu mēnešu garumā strādāja fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, fizioterapeits, sporta un uztura speciālists un psihologs. Programmas ietvaros tika sniegtas ne tikai teorētiskas zināšanas, bet arī domāts par sākotnējo izmaiņu sasniegšanu, dalībnieku motivāciju tālākajam darbam ar savu uztura paraduma maiņu un fizisko aktivitāšu apjoma palielināšanu.

Kā liecina dalībnieku atsauksmes, programmas sniegtās iemaņas un izpratne ir bijušas  ļoti vērtīgas un praktiski noderīgas.

*Pakalpojums tika īstenots Rīgas domes Labklājības departamenta Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” ietvaros.