Mūsu filiālē „Iļģuciems” – Ķīnas viesi - Rīgas veselības centrs

Mūsu filiālē „Iļģuciems” – Ķīnas viesi

SONY DSC

Vakar, 24. jūlijā filiāli „Iļģuciems” apmeklēja Ķīnas Nacionālās veselības un ģimenes plānošanas ministrijas delegācija 7 cilvēku sastāvā viceministra Ma Xiaowei vadībā. Ķīnas delegācijas vizītes mērķis bija iepazīties gan ar Latvijas primārās, gan ar mātes un bērna veselības aprūpes principiem Latvijā, rodot pamatu sadarbības memorandam un iespējamam kopējam rīcības plānam ar mūsu valsts Veselības ministriju. Vizītes dienas kartībā tika iekļauts arī mūsu iestādes apmeklējums.

Tiekoties ar Ķīnas viesiem, valdes priekšsēdētāja Ineta Zīriņa sniedza īsu ieskatu RVC pastāvēšanas vēsturē, darbības organizācijas principos un rādītājos, kā arī atbildēja uz viesu jautājumiem. Ķīnas ministrijas pārstāvjus īpaši interesēja, kā veidojas pacienta maksa par primārās un sekundārās ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumiem, kā tiek veidojas ģimenes ārstu atalgojums un speciālistu darba samaksa, kāda ir valsts un privātā finansējuma attiecība ambulatorās veselības aprūpes sektorā. Sarunā ar viesiem piedalījās arī RVC valdes locekle Skaidrīte Vasaraudze un filiāles vadītāja Irēna Žilinska, savukārt centra darbiniece – ģimenes ārste Līva Bekere viesus iepazīstināja ar savām darba telpām un pastāstīja par savu darba ikdienu.

„Tikšanās noritēja pozitīvā un intereses pilnā noskaņā, tāpēc esam gandarīti, ja Ķīnas Nacionālās veselības un ģimenes plānošanas ministrijas pārstāvjiem varējām sniegt kaut nelielu, priekšstatu par Latvijas primārās un sekundārās ambulatorās veselības aprūpes dažādiem aspektiem,” atzina valdes priekšsēdētāja Ineta Zīriņa.