Latvijā – gripas epidēmija - Rīgas veselības centrs

Latvijā – gripas epidēmija

Ar šodienu, 15. janvāri, Slimību profilakses un kontroles centrs Latvijā ir izsludinājis gripas epidēmiju.

Ja ir radušās aizdomas par saslimšanu ar gripu, aicinām telefoniski sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai vienotos par atbilstošāko risinājumu – atveseļošanās pasākumiem mājās, ģimenes ārsta prakses apmeklējumu vai ģimenes ārsta mājas vizīti. Akūtā gadījumā pastāv arī iespēja vērsties pie ģimenes ārsta “akūtajā stundā” – pieņemšanas laikā pacientiem ar akūtām saslimšanām bez iepriekšēja pieraksta.

Atgādinām:

  1. gripas epidēmijas laikā ģimenes ārstu mājas vizītes (jāpiesaka darba dienās līdz plkst. 15.00) pie gripas slimniekiem tiek apmaksātas no valsts budžeta līdzekļiem, pacienta līdzmaksājums* – 2,85 EUR;
  2. ārpus ģimenes ārstu darba laika medicīniskus padomus iespējams saņemt, zvanot uz valsts Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001 (darba dienās – no plkst. 17.00 līdz 8.00, brīvdienās – visu diennakti);
  3. valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību sniedz arī dežūrārsti, kuri sniedz konsultācijas ģimenes ārsta kompetences ietvaros (dežūrārsts ir tiesīgs atvērt darbnespējas lapu un izrakstīt zāļu (izņemot kompensējamo) receptes.

Nepieciešamības gadījumā aicinām izmantot mūsu centra dežūrārstu pakalpojumus, kas pieejami katru darba dienu no plkst. 15.00 līdz 21.00, savukārt sestdienās – no plkst. 8.00 līdz 15.00. Papildu informācija atrodama šeit. Atgādinām, ka dežūrārsti mājas vizītes kopš 2018. gada 1. septembra vairs nenodrošina.

* Pacienta līdzmaksājums nav jāveic no pacienta līdzmaksājuma atbrīvotajām iedzīvotāju grupām.