Kur saņemt medicīnisko palīdzību? - Rīgas veselības centrs

Kur saņemt medicīnisko palīdzību?

Kur vērsties, lai saņemtu medicīnisko palīdzību ārpus ģimenes ārsta darba laika, kā arī gadījumos, ja apdraudētā veselība vai dzīvība:

  • Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 – medicīniski padomi, kā rīkoties pēkšņu saslimšanu, nelielu traumu, hronisku slimību saasinājuma brīžos, citās vienkāršākās veselības situācijās (darba dienās no plkst. 17:00 līdz 8:00; brīvdienās un svētku dienās visu diennakti).
  • Dežūrārsts – ja nepieciešama medicīniskas konsultācijas ģimenes ārsta kompetences ietvaros. Pie dežūrārsta nepieciešamības gadījumā var saņemt receptes medikamentiem, nosūtījumus, kā arī slimības lapu. Informācija par “Rīgas veselības centra” dežūrārstu pieņemšanu ŠEIT
  • Steidzamās medicīniskās palīdzības punktā sniedz medicīnisko palīdzību traumu (piemēram, apdegumu, lūzumu, mežģījumu), pēkšņas saslimšanas vai hroniskas slimības saasināšanās gadījumā, kas prasa steidzamu ārstniecības personu iejaukšanos.
  • Slimnīcas uzņemšanas nodaļā – ja iedzīvotājam nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība un vēlas patstāvīgi vai ar tuvinieku palīdzību vērsties slimnīcas uzņemšanas nodaļā.
 
  • Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā pa tālruni 113 – neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta cilvēka veselība vai dzīvība!
❗Covid-19 izplatības laikā atgādinām, ka gadījumos, kad nepieciešama medicīniskā palīdzība un plānots doties uz ārstniecības iestādi – jāievēro 2 metru distance, jālieto sejas aizsargmaska, kā arī regulāri jādezinficē rokas.

Informācija par rīcību COVID-19 uzliesmojuma laikā:

  • VISPLAŠĀKĀ un AKTUĀLĀKĀ informācija par COVID-19 izplatību un ieteikumi, kā rīkoties, pieejama SPKC un Veselības ministrijas tīmekļvietnēs.
  • Zvanot uz telefona numuru 67387661 (darba dienās, no 08:30 līdz 17:00) SPKC speciālisti sniegs iedzīvotājiem atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar COVID-19, tostarp par rekomendācijām attiecīgajā situācijā un norādīs, kur var meklēt vairāk informācijas par interesējošo tēmu.
  • Plašāka informācija: Nacionālā veselības dienesta mājas lapā ŠEIT