Konsultācijas uzsāk bērnu un pieaugušo psihiatrs Gunārs Trimda - Rīgas veselības centrs

Konsultācijas uzsāk bērnu un pieaugušo psihiatrs Gunārs Trimda

Ar 2024. gada janvāri SIA “Rīgas veselības centrs” filiālē “Ziepniekkalns” maksas konsultācijas uzsāk pieredzējis bērnu un pieaugušo psihiatrs, sistēmiskās ģimenes psihoterapijas speciālists Gunārs Trimda.

 

Veselības žurnālā “Ārsts.lv” G. Trimda sniedzis nelielu ieskatu par savas profesijas specifiku:

“2005. gadā pabeidzu psihiatrijas rezidentūru RSU Pēcdiplomu izglītības fakultātē.

Bērnu psihiatrijas pamatus apguvu, 13 gadus strādājot BKUS “Gaiļezerā” bērnu psihiatrijas klīnikā.

Strādājot par ārstu, bērnu un pieaugušo psihiatru, ģimenes psihoterapijas speciālistu, bieži nākas saskarties ar jautājumu – kāda ir atšķirība starp psihologu, psihiatru un psihoterapeitu?

Psihologs vairāk strādā ar klientu psiholoģisko testēšanu, veic kognitīvos un emocionālās sfēras testus, veic psiholoģisko konsultēšanu.

Psihiatrs vairāk koncentrējas uz medikamentozu ārstēšanu.

Psihoterapeits palīdz pacientam “tikt pāri” psiholoģiskām traumām, iepazīt sevi, savus psihiskos aizsargmehānismus, atbrīvoties no trauksmes.

Ģimenes psihoterapeits palīdz saskatīt, kas notiek attiecībās vienam starp otru.

Savukārt psihoanalīze ir metode, kas visdziļāk ir izpētījusi mūsu psihiskās pasaules uzbūvi un darbības mehānismus. Apmeklējumi pie psihoanalītiķa ir vismaz 3 reizes nedēļā vairāku gadu garumā.

Nevienam nav bijusi ideāla bērnība, ideālas attiecības. Katrs ir piedzīvojis kādas vilšanās, psiholoģiskās traumas.

Ir cilvēki, kuriem jau dzirdot vārda sākumu “psi…”, “uzmetas zosāda”.

Reizēm nav viegli atnākt pie speciālista ar kādu savu grūtību vai vājību. Tas ir tāpēc, ka kādreiz otrs nav palīdzējis, kad ir bijusi vajadzīga palīdzība, un ir sajūta, ka ar visu galā ir jātiek pašam.

Apmeklējot psihiatru, reizēm ir bažas, ka cilvēks nonāks “uzskaitē”, “ka būs svītra pāri nākotnei”.

Tās visdrīzāk ir vēl pagātnes stigmas, kurām nav viegli tikt pāri.

Ir arī vecāki, kuri nepiekrīt bērna stacionēšanai slimnīcā, jo bērns tad iekavēs skolu. Tad es saku, ka pirmajā vietā ir psihiskā veselība un ka arī slimnīcās notiek mācību process.

Es ieteiktu pavisam noteikti, ja ir ciešanas – nebaidīties, nejust kaunu vai vainas sajūtu un doties pie attiecīgajiem speciālistiem saņemt  atbalstu un attiecīgu palīdzību.

Dzīve paiet ātri, un būs ļoti skumji, ja dzīves beigās, atskatoties atpakaļ , vienīgais, ko mēs, smagi nopūšoties, varēsim nodomāt, būs: “Beidzot! Beidzot tas viss ir beidzies!”

Un vēl skumji būs, ja mūsu bērni ar šo  “vēsti” turpinās bez prieka dzīvot ciešanās un šo smago sajūtu nodos atkal tālāk saviem bērniem.”

 

Šajā pašā žurnālā vairākos numuros lasāmi G. Trimdas raksti, kas pieejami arī elektroniski, piemēram:

 

Psihiatrs Gunārs Trimda konsultē bērnus un pieaugušos:

trauksmes, baiļu, garastāvokļu svārstību, valodas un psihiskās attīstības aiztures, garīgo atpalicību, mācīšanās traucējumu, ēšanas traucējumu, miega traucējumu, depresijas, hiperaktivitātes, autisma, somatizācijas, somatoformi veģetatīvās disfunkcijas, adaptācijas traucējumu u.c.  emocionālo un uzvedības traucējumu diagnostikā, ārstēšanā un profilaksē.

 

PIERAKSTS:

20028801, 8801 (darbadienās no 8.00–19.00)

https://rigasveseliba.lv/lv/e-pieraksts/

Patstāvīgi – https://ej.uz/patstavigi