Jaunums! Vizuāli plastiskās mākslas terapija bērniem un pieaugušajiem - Rīgas veselības centrs

Jaunums! Vizuāli plastiskās mākslas terapija bērniem un pieaugušajiem

Rīgas veselības centra filiālē “Bolderāja” uzsākam vienu no mākslas terapijas (līdzās mūzikas, deju un kustību, drāmas terapijai) veidiem –

vizuāli plastiskās mākslas terapija bērniem un pieaugušajiem.

Mākslas terapija ir veselības aprūpes joma, kas notiek drošā un atbalstošā vidē profesionāla mākslas terapeita vadībā. Mākslas terapijā klientam, izmantojot dažādus mākslas materiālus – zīmuļus, flomāsterus, krītiņus, ogli, dažādu veidu krāsas, plastilīnu, mālu, – ir iespēja caur radošo procesu izpaust, fiksēt, atpazīt savas sajūtas, emocijas, domas un pieredzi. Mākslas terapijas process notiek atbilstoši katra klienta individuālajām vajadzībām, vēlmēm un iespējām. Mākslas terapija sniedz iespēju apzināties klienta stiprās puses, palīdz iepazīt sevi, savu iekšējo pasauli, kā arī apgūt dažādas relaksācijas tehnikas, kuras pēc tam var pielietot ikdienā. Mākslas terapija ir piemērota klientiem, kuriem ir paaugstināts stresa līmenis, trauksme, depresijas simptomi, emocionālas grūtības, vēlme palielināt savu pašvērtējumu, kā arī tie, kuri vēlas labāk iepazīt sevi.

Mākslas terapija pieaugušajiem strādā ar šādām diagnozēm – depresija (un depresijas simptomi), trauksme, panikas lēkmes, onkoloģiskas saslimšanas, pēc insulta stāvoklis, somatoformi traucējumi, hroniskas sāpes, šizofrēnija.

 

Vizuāli plastiskās mākslas terapijā bērniem

ir iespēja izmantot mākslas materiālus, radoši darbojoties, tādā veidā izpaužot savas emocijas, domas un pieredzi. Mākslas terapijas process palīdz izpaust tās emocijas, kuras bērns ne vienmēr var pateikt ar vārdiem. Izmantojot mākslu, bērnam ir iespēja attēlot un apzināties, kā arī transformēt savas jūtas, vajadzības un motivāciju. Mākslas terapija ir arī veids, lai identificētu un mainītu problemātisku uzvedību, trenējot un attīstot noteiktas prasmes.

Mākslas terapija strādā ar bērniem, kuriem ir šādas diagnozes – trauksme, panikas lēkmes, depresija (un depresijas simptomi), mācīšanās traucējumi, uzvedības traucējumi, uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms (UDHS), ēšanas traucējumi, autiskā spektra traucējumi, bērnu cerebrālā trieka, kā arī tiem, kuri vēlas iepazīt savu emociju pasauli radošā veidā.

Mākslas terapeite Maira Šteinerte klientus pieņem gan valsts apmaksātās (dienas stacionāra ietvaros), gan maksas vizītēs Rīgas veselības centra filiālē “Bolderāja”, Mežrozīšu iela 43, Rīga, LV-1016

Darba laiks: otrdienās un ceturtdienās: no 9.00–14.00

Pieraksts: rehabilitācijas koordinatora tālr. 26800524; epasts: rehab.bolderaja@rigasveseliba.lv