Filiālē "Imanta" darbu uzsākusi sporta speciāliste Oksana Pismenņika (Ukraina) - Rīgas veselības centrs

Filiālē “Imanta” darbu uzsākusi sporta speciāliste Oksana Pismenņika (Ukraina)

Šausmīgā kara sekas Ukrainā izjūtam ik uz soļa, un ir labi apzināties, ka varam būt noderīgi un arī palīdzēt Ukrainas kara bēgļiem.

Ik dienu pie mūsu ārstiem un speciālistiem vēršas desmitiem pacientu no Ukrainas, kuri patvērumu atraduši  Latvijā.

Saņemot profesionālās kvalifikācijas atzīšanu Latvijā, Rīgas veselības centra filiālē “Imanta” darbu uzsākusi sporta speciāliste ar darba pieredzi rehabilitācijā Oksana Pismenņika /Pysmennyk/.

Ieguvusi Harkivas Valsts fiziskās kultūras akadēmijā maģistra grādu speciālizācijā “Olimpiskais / profesionālais sports” un trenera kvalifikāciju, Oksana vairāk kā desmit gadus strādājusi ar smagi slimiem bērniem – ar invaliditāti, Dauna sindromu, autismu, cerebrālo trieku. Zīdainīšiem veikusi masāžu, peldināšanu baseinā, īpašu uzmanību veltot fizioterapijai zīdaiņiem ar gūžu locītavu displāziju.

Oksanas pacientu vidū bijuši cilvēki, kuriem bija nepieciešama rehabilitācija pēc dažādām traumām un operācijām. Īpaši viņas profesionālo atbalstu izmantojuši sportisti, lai atgūtu fizisko formu pēc traumām.

Noteiki jāatzīmē, ka Oksana pati profesionālā līmenī nodarbojusies ar sportu – no 1995.-2008. gadam bijusi Ukrainas nacionālās sieviešu basketbola komandas spēlētāja. Pēdējos gadus kā basketbola trenere strādājusi arī Bērnu jaunatnes sporta skolā Kijivā, savukārt kopš 2015. gada pasniegusi vairākus lekciju kursus studentiem Kijivā, KNUBA Kyyivsʹkyy Natsionalʹnyy Universytet Budivnytstva I Arkhitektury.

Taču karš Ukrainā un situācija Kijivas apkārtnē, kurā dzīvoja un strādāja Oksana, bēgļu gaitās atveda uz Rīgu. Uzsākot darba gaitas “Rīgas veselības centrā”, Oksana jau paguvusi iemantot kolēģu cieņu un cer būt noderīga.

Pieraksts uz nodarbībām: 20007024 (9.00-17.00); rehab.imanta@rigasveseliba.lv