Filiālē „Iļģuciems” – jauna audiologopēde - Rīgas veselības centrs

Filiālē „Iļģuciems” – jauna audiologopēde

Eva Pakalne_fotoSIA “Rīgas veselības centrs” filiālē “Iļģuciems” darbu uzsākusi jauna speciāliste – audiologopēde Eva Pakalne. Audiologopēds ir ārstniecības persona, kas veic komunikācijas spēju, runas/valodas, balss un rīšanas traucējumu novērtējumu, diagnostiku un ārstēšanu jebkura vecuma personām.

Audiologopēds strādā:

  • ar zīdaiņiem (0 – 12 mēnešu vecuma), veicinot sazināšanās prasmju attīstību un novēršot zīšanas un rīšanas traucējumus;
  • ar maziem bērniem (2 – 4 gadu vecuma), kā arī pirmsskolas (5 – 7 gadu vecuma) un skolas vecuma bērniem, kuriem diagnosticēta: dislālija jeb skaņu izrunas traucējumi, disleksija – lasīšanas traucējumi, valodas attīstības aizture, runas tempa un ritma traucējumi (stostīšanās), rakstīšanas traucējumi u.c.. Speciālists nosaka traucējumu apmēru, veic bērna valodas attīstības (skaņu izrunas, vārdu krājuma, valodas sapratnes) novērtējumu;
  • ar pieaugušajiem pēc pārciesta insulta un galvas traumas, u.c. gadījumos ar mērķi atgūt un pilnveidot valodas prasmes, kā arī koriģēt runas ritmu/ tempu, mazināt balss un rīšanas traucējumus.

Jaunums!

Audiologopēds veic Kognitīvo treniņu pēc jaunas Vācijā izstrādātas programmas Rehacom.

Nodarbības pie audiologopēda notiek individuāli pēc iepriekšēja pieraksta. Piesakoties uz vizīti, jāuzrāda nosūtījums no fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta vai  ģimenes ārsta vai ārsta speciālista (neirologa).

SIA “Rīgas veselības centrs” audiologopēda pakalpojumi ir iekļauti valsts apmaksātu pakalpojumu programmā, kā arī šis pakalpojums ir pieejams par maksu atbilstoši iestādes cenrādim.