Dūņu terapija – noderīga daudzu saslimšanu gadījumos - Rīgas veselības centrs

Dūņu terapija – noderīga daudzu saslimšanu gadījumos

Latvijā kopš seniem laikiem pacientu atveseļošanai tika lietota dūņu terapija (Ķemeru, Baldones sanatorijās).

Dūņu terapijai* ir izteikta reģenerējoša, relaksējoša, pretiekaisuma un sāpju remdējoša iedarbība, tādēļ to izmanto kā alternatīvu pretsāpju, pretiekaisuma un nomierinošiem medikamentiem.

Dūņu terapija īpaši labvēlīgi ietekmē mugurkaula un locītavu slimību (artrīta, artrozes, spondilozes, mugurkaula disku problēmu) ārstēšanas gaitu, kā arī palīdz balsta un kustības orgānu sistēmas saslimšanu (hroniska miozīta, poliartrīta, mialģijas, diska trūces pēcoperācijas stāvokļa) gadījumos.

Tāpat tā ir ieteicama kā centrālās un perifērās  nervu, tā elpceļu sistēmu saslimšanu (laringīta, rinīta un sinusīta) gadījumos. Dūņu dziedniecība labi palīdz arī pacientiem, kurus piemeklējušas ādas saslimšanas (psoriāze, neirodermīti, ekzēmas u.c.).

Mūsdienās nav jābrauc uz sanatoriju, lai saņemtu dūņu terapiju. Vienkāršā, pacientam draudzīgā veidā dūņu terapiju iespējams nodrošināt, izmantojot dūņu pakas (plāksterus). Pacientam pēc dūņu terapijas procedūras, kurā izmantotas dūņu pakas, nav jānomazgā dūņas dūšā. Tādējādi tiek ietaupīts kopējais procedūrai nepieciešamais laiks.

Dūņu terapijas procedūru saņemšanai nepieciešams ģimenes ārsta, fizikālās un rehabilitācijas ārsta, traumatologa, ginekologa vai cita speciālista nosūtījums. Tā ir maksas procedūra – cena 7.50 EUR.

Dūņu terapijas procedūras pieejamas Rīgas veselības centra filiālē “Bolderāja” (Mežrozīšu ielā 43).

Papildu uzziņas un pieraksts: 26800524, rehab.bolderaja@rigasveseliba.lv.

* Dūņu terapijas ietekme uz sāpju un iekaisuma procesu mazināšanu, kā arī funkcionālās kapacitātes un dzīves kvalitātes uzlabošanu ir pierādīta daudzos zinātniskos pētījumos. Šo pētījumu galvenie secinājumi – dūņu terapija daudzējādā ziņā ir efektīvāka par citām fizikālās medicīnas metodēm (t.sk., balneoterapiju – ārstniecisko minerālūdeņu ārīgu lietošanu ārstniecības un profilakses nolūkā).