Covid-19 analīžu veikšana - Rīgas veselības centrs

Covid-19 analīžu veikšana

Centrālā laboratorija, kura strādā visās “Rīgas veselības centra” filiālēs, informē, ka uz vietas NAV iespējams nodot COVID-19 analīzes! Paraugu paņemšana tikai norādītajos analīžu nodošanas punktos vai mājas vizītes laikā!

Valsts apmaksātu analīžu pieteikšana – 8303 vai 113
(Pacientiem ar simptomiem, kas atgriezušas no COVID-19 skartajām teritorijām vai bijuši ciešā saskarē ar COVID-19 infekcijas slimnieku)

Lūgums pievērst uzmanību arī Centrālās laboratorijas filiāļu darba laika izmaiņām.

COVID-19 analīžu veikšanai ārkārtas tālruņa 8303 dispečeri turpmāk varēs pacientus novirzīt arī uz mobilajiem analīžu nodošanas punktiem.

➡️ Analīzes šajā punktā nodot doties varēs tikai tad, ja pacients atgriezies no ārzemēm un iepriekš būs piezvanījis uz ārkārtas tālruni  8303 vai 113, kur izvērtēs pacienta stāvokli un pieņems lēmumu par iespēju veikt analīzes mobilajā punktā.
➡️ Analīzes tiek veiktas tiem, kuri ir apmeklējuši ārvalstis un kuriem 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies saslimšanas simptomi paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, elpas trūkums.
➡️ Lai mazinātu slimības izplatības risku, bez iepriekšējas pieteikšanās un bez saslimšanas simptomiem uz analīžu nodošanas punktiem doties nedrīkst!
➡️ Lai būtu droša un vienmērīga cilvēku plūsma, auto satiksmi uz vietas regulēs policijas darbinieki, teritorijā vienlaicīgi ielaižot noteiktu skaitu auto.
➡️ Laboratorisko izmeklējumu veikšanai teritorijā tiks ielaisti tikai pacienti ar savu automašīnu. Ar kājām, sabiedrisko transportu vai taksometru ierasties nedrīkst.
➡️ Dodoties uz šiem punktiem, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, un pirms analīžu veikšanas pacienti tiks iztaujāti par saslimšanas simptomiem un ceļojumu vēsturi.

Šādi punkti izveidoti, lai padarītu laboratorisko izmeklējumu veikšanu Latvijā ātrāku un efektīvāku un būtiski palielinātu analīžu nodošanas iespējas iedzīvotājiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar COVID-19.