Bērns pie zobu higiēnista – regulāri un par valsts kvotām - Rīgas veselības centrs

Bērns pie zobu higiēnista – regulāri un par valsts kvotām

Rūpes par bērnu mutes dobuma veselību nozīmē arī regulāru zobu higiēnista apmeklējumu. Atgādinām, ka bērniem no 2 līdz 18 gadu vecumam reizi gadā no valsts budžeta līdzekļiem tiek nodrošināts apmaksāts zobu higiēnista apmeklējums, turklāt 7, 11 un 12 gadu vecumā šis pakalpojums tiek apmaksāts  divas reizes gadā.

Reizi vai divas reizes gadā nozīmē – apmeklējums 12 mēnešu periodā, kamēr bērns ir attiecīgajā vecumā (laika posmā no bērna dzimšanas dienas datuma līdz nākamajai dzimšanas dienai). 

Mūsu filiāles „Ziepniekkalns” zobu higiēniste Jūlija Orlecka (attēlā): „Vecākiem nereti ir maldīgs priekšstats, ka piena zobu kopšana nav tik būtiska, ka problēmu gadījumā tos bez bažām var izraut. Tas ir maldīgs priekšstats – pāragri izraujot piena zobus, īstajam zobam netiek ‘sagatavota’ pietiekama vieta, tāpēc vēlāk var veidoties nepareizs sakodiens un citas problēmas, kas jālabo, izmantojot breketes, vai kā citādi. Higiēnista apmeklējums ir labākā profilakse, lai nenonāktu līdz zobārsta krēslam.”

Mūsu filiālēs „Ziepniekkalns”, „Imanta”, „Iļģuciems” un „Ķengarags” zobu higiēnista pakalpojumi valsts kvotu ietvaros bērniem pieejami bez gaidīšanas rindā. Pieraksts un papildu informācija filiāļu zobārstniecības nodaļās:

  • filiāle „Ziepniekkalns” (Spulgas iela 24) – 67674136;
  • filiāle “Imanta” (Imantas 8. līnija 1, korpuss 1) – 67650636;
  • filiāle „Iļģuciems” (Sēlpils iela 15) – 25905715;
  • filiāle “Ķengarags” (Kaņiera iela 13) – 20389912.

Zvanu centra koordinātes: 20028801, 8801; pieraksts@rigasveseliba.lv