Aicinām vakcinēties pret gripu! - Rīgas veselības centrs

Aicinām vakcinēties pret gripu!

Informējam, ka visās “Rīgas veselības centra” (RVC) filiālēs Bolderājā, Imantā Iļģuciemā, Ķengaragā, Torņakalnā un Ziepniekkalnā ir pieejamas pretgripas vakcīnas.

Svarīgi! Valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu RVC var saņemt to ģimenes ārstu pacienti, ar kuru RVC ir sadarbības līgums un kuru prakses atrodas RVC telpās.

Citu iestāžu vai ģimenes ārstu pacientiem NVD gripas vakcināciju veicam kā maksas pakalpojumu.

Covid-19 vakcinācijas kabinetā tiek veikta arī valsts apmaksāta vakcinācija pret gripu pacientiem bez ārsta nosūtījuma, ja pacients pats izsaka šādu vēlmi.

Vakcinācija pret gripu tiek veikta procedūru un vakcinācijas kabinetā otrdienās un ceturtdienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 16.00 rindas kārtībā bez iepriekšēja pieraksta, uzrādot personu apliecinošu dokumentu (pase vai ID).

Iespējams, ka Covid-19 izplatības laikā darba grafiks var mainīties. Lūgums sazināties ar Zvanu centru – tālr.20028801.

 

Ja pacients izvēlas veikt maksas vakcināciju pret gripu, bērniem līdzi jāņem ģimenes ārsta nosūtījums, no 18 gadu vecuma ģimenes ārsta nosūtījums nav nepieciešams.

Vakcīnas un pakalpojuma cena – 19 EUR (iespējama apdrošināšanas polises izmantošana, ja tā paredz konkrētās vakcinācijas apmaksu).

Vakcinācija tiek veikta procedūru un vakcinācijas kabinetā otrdienās un ceturtdienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 16.00 rindas kārtībā bez iepriekšēja pieraksta, uzrādot personu apliecinošu dokumentu (pase vai ID).

 

Atgādinām – gripa ir ne tikai akūta un lipīga, bet arī bīstama vīrusu saslimšana, kas var kļūt par iemeslu sarežģītām komplikācijām, t.sk., hospitalizācijai un pat letālam iznākumam. Efektīvākais un drošākais veids, kā pasargāt sevi un savus līdzcilvēkus (tuviniekus, draugus un kolēģus u.c.) no gripas, ir katru gadu veikt pretgripas vakcināciju. Speciālisti iesaka vakcināciju pret gripu neatlikt uz decembri – janvāri, bet veikt to laikus – vislabāk oktobrī un novembrī, kad sākas vīrusu cirkulācija, jo imunitāte izveidojas aptuveni 2 nedēļu laikā pēc vakcinācijas.

Galvenie pretgripas vakcinācijas nepieciešamības un nozīmes argumenti:

 • Pretgripas vakcinācija būtiski novērš inficēšanās iespēju, bet saslimšanas gadījumā – ievērojami saīsina/atvieglo slimības gaitu un mazina iespējamo komplikāciju risku.
 • Grūtnieču pretgripas vakcinācija pasargā no saslimšanas ne tikai gaidībās esošās sievietes, bet, kā liecina pētījumi, arī viņu mazuļus pirmos dzīves mēnešus – līdz brīdim, kad viņi var tikt vakcinēti.
 • Ar gadiem cilvēka imūnā sistēma kļūst vājāka un mazāk spējīga pretoties dažādām vīrusu saslimšanām, pretgripas vakcinācija seniora vecumā nodrošina labāku aizsardzību pret konkrētajā sezonā cirkulējošajiem gripas vīrusiem.
 • Gripas vīruss nemitīgi – gadu no gadu – mainās, tāpēc pēc izslimošanas neveidojas specifiska imunitāte, kas pasargā no atkārtotas inficēšanās. Gripas vakcīnas pasargā no aktuālajiem slimības izraisītājiem, jo katru gadu tiek izstrādātas no jauna, atbilstoši konkrētajā sezonā cirkulējošajiem gripas vīrusa paveidiem.

Profilakses ieteikumi

Gripas vīruss ir ļoti noturīgs ārējā vidē (uz virsmām, t.sk., rokām tas var “noturēties” līdz pat 24 stundām) tāpēc Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologi iesaka gripas sezonas laikā:

 • ģērbties atbilstoši laika apstākļiem;
 • censties pēc iespējas retāk apmeklēt vietas, kur uzturas daudz cilvēku;
 • vēdināt telpas un mitrināt iekštelpu gaisu, bieži uzkopt telpas,
 • rūpīgi mazgāt rokas ar ziepēm vairākas reizes dienā;
 • izvairīties no pieskaršanās acīm, degunam un mutei ar nemazgātām rokām;
 • pārliecināties, ka arī bērni bieži un rūpīgi mazgā rokas;
 • auduma kabatlakata vietā izmantot vienreizlietojamas salvetes,
 • pēc lietošanas (deguna šņaukšanas, šķaudīšanas vai klepus) salvetes izmest un nomazgāt rokas.

Ierodoties uz vakcināciju, jālieto sejas aizsargmaskas un jāievēro 2 m distance!

Atcerieties – vakcinācija ir viens no galvenajiem un efektīvākajiem profilakses veidiem. Tā vienmēr ir lētāka un izdevīgāka par ārstēšanu un rehabilitāciju. Lūgums iepazīties ar Veselības ministrijas apkopoto informāciju par valsts apmaksāto vakcināciju ŠEIT.