Sākusies pretgripas vakcinācija!

Uzmanību! Ar š.g. 12. oktobri pretgripas vakcīnu iespējams saņemt “Rīgas veselības centra” filiālēs Torņakalnā, Bolderājā, Ziepniekkalnā,  Iļģuciemā un Ķengaragā (Imantā vakcīnas beigušās). Šis ir maksas pakalpojums, cena – 17,50 Eur. Ģimenes ārsta norīkojums un iepriekšējs pieraksts nav nepieciešams, līdzi jāņem pase vai ID karte. Vakcinācija tiek veikta rindas kārtībā. Sadarbojamies arī ar apdrošināšanas uzņēmumiem, kas kompensē šos medicīniskos pakalpojumus.

Valsts kompensēto bezmaksas gripas vakcīnu ar š.g. 5. oktobri var saņemt grūtnieces un mazi bērni vecumā no 6 līdz 23 mēnešiem. Līdzi jāņem ģimenes ārsta nosūtījums, Jūsu (ja nākat ar bērnu – arī bērna) pase vai ID karte. Iepriekšējs pieraksts nav nepieciešams, vakcinācija tiek veikta rindas kārtībā.

Svarīgi! Valsts apmaksātu vakcināciju SIA RVC var saņemt tie ģimenes ārsta pacienti, ar kuru RVC ir sadarbības līgums, resp., kuru prakses atrodas RVC telpās. Mēs neapkalpojam citu iestāžu pacientus (attiecībā uz NVD vakcināciju).

Uzmanību! Provizoriski oktobra beigās vai novembra sākumā arī pārējās iedzīvotāju grupas, kurām paredzēta valsts kompensēta vakcīna, varēs saņemt pretgripas vakcīnu.

 

Atgādinām – gripa ir ne tikai akūta un lipīga, bet arī bīstama vīrusu saslimšana, kas var kļūt par iemeslu sarežģītām komplikācijām, t.sk., hospitalizācijai un pat letālam iznākumam. Efektīvākais un drošākais veids, kā pasargāt sevi un savus līdzcilvēkus (tuviniekus, draugus un kolēģus u.c.) no gripas, ir katru gadu veikt pretgripas vakcināciju. Speciālisti iesaka vakcināciju pret gripu neatlikt uz decembri – janvāri, bet veikt to laikus – vislabāk oktobrī, kad pamazām sākas vīrusu cirkulācija, jo imunitāte izveidojas aptuveni 2 nedēļu laikā pēc vakcinācijas.

Galvenie pretgripas vakcinācijas nepieciešamības un nozīmes argumenti:

 • Pretgripas vakcinācija būtiski novērš inficēšanās iespēju, bet saslimšanas gadījumā – ievērojami saīsina/atvieglo slimības gaitu un mazina iespējamo komplikāciju risku.
 • Grūtnieču pretgripas vakcinācija pasargā no saslimšanas ne tikai gaidībās esošās sievietes, bet, kā liecina pētījumi, arī viņu mazuļus pirmos dzīves mēnešus – līdz brīdim, kad viņi var tikt vakcinēti.
 • Ar gadiem cilvēka imūnā sistēma kļūst vājāka un mazāk spējīga pretoties dažādām vīrusu saslimšanām, pretgripas vakcinācija seniora vecumā nodrošina labāku aizsardzību pret konkrētajā sezonā cirkulējošajiem gripas vīrusiem.
 • Gripas vīruss nemitīgi – gadu no gadu – mainās, tāpēc pēc izslimošanas neveidojas specifiska imunitāte, kas pasargā no atkārtotas inficēšanās. Gripas vakcīnas pasargā no aktuālajiem slimības izraisītājiem, jo katru gadu tiek izstrādātas no jauna, atbilstoši konkrētajā sezonā cirkulējošajiem gripas vīrusa paveidiem.

Profilakses ieteikumi

Gripas vīruss ir ļoti noturīgs ārējā vidē (uz virsmām, t.sk., rokām tas var “noturēties” līdz pat 24 stundām) tāpēc Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologi iesaka gripas sezonas laikā:

 • ģērbties atbilstoši laika apstākļiem;
 • censties pēc iespējas retāk apmeklēt vietas, kur uzturas daudz cilvēku;
 • vēdināt telpas un mitrināt iekštelpu gaisu, bieži uzkopt telpas,
 • rūpīgi mazgāt rokas ar ziepēm vairākas reizes dienā;
 • izvairīties no pieskaršanās acīm, degunam un mutei ar nemazgātām rokām;
 • pārliecināties, ka arī bērni bieži un rūpīgi mazgā rokas;
 • auduma kabatlakata vietā izmantot vienreizlietojamas salvetes,
 • pēc lietošanas (deguna šņaukšanas, šķaudīšanas vai klepus) salvetes izmest un nomazgāt rokas.

“Rīgas veselības centra” vakcinācijas un procedūru kabinetu darba laiks:

(Drošības apsvērumu nolūkos – TIKAI bērnus pieņemam otrdienās un ceturtdienās no plkst. 10.00 līdz 15.00.

Covid-19 izplatības laikā darba grafiks var mainīties. Lūgums sazināties ar Zvanu centru – tālr.20028801)

Ierodoties uz vakcināciju, jālieto sejas aizsargmaskas!

Filiāle „Torņakalns”

Pirmdiena–ceturtdiena 8.00–16.00
Piektdiena 8.00–14.00

Filiāle „Imanta”

Darbdienas 8.00–20.00

Filiāle „Ziepniekkalns”

Darbdienas 8.30–18.00

Filiāle „Ķengarags”

Pirmdiena 13.00–19.00
Otrdiena 8.00–13.00; 13.30–17.30
Trešdiena 8.00–13.00; 13.30–19.00
Ceturtdiena 8.30–19.00
Piektdiena 8.00–18.30

Filiāle “Iļģuciems”

Darbdienas 8.00–16.30

Filiāle “Bolderāja”

Pirmdiena, otrdiena, piektdiena 8.00–16.00
Trešdiena, ceturtdiena 12.00–18.00

Atcerieties – vakcinācija ir viens no galvenajiem un efektīvākajiem profilakses veidiem. Tā vienmēr ir lētāka un izdevīgāka par ārstēšanu un rehabilitāciju. Lūgums iepazīties ar Veselības ministrijas apkopoto informāciju par valsts apmaksāto vakcināciju ŠEIT.