Pakalpojumu centrs “Daugavgrīva” - Rīgas veselības centrs

Pakalpojumu centrs “Daugavgrīva”

Adrese
Slimnīcas iela 2 – 1a, Rīga, LV-1016
Darba laiks

Darbdienas 8.00–18.00

Par filiāli

Sākot ar 2022. gada maiju SIA “Rīgas veselības centrs” atjauno rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu pakalpojumu centrā “Daugavgrīva”, Slimnīcas ielā 2 – 1a.

Ar zīdaiņiem, bērniem, pieaugušajiem strādā fizioterapeiti, masieri, logopēds, ir iespējams veikt šādas fizikālās medicīnas procedūras:

  • ultraskaņa,
  • magnētterapija,
  • elektroterapijas (TENS, FES u.c.),
  • siltuma/aukstuma aplikācijas.

Procedūru kabinetā iespējams veikt ārsta nozīmētas injekcijas:

  • injekcijas ādā, zemādā, muskulī,
  • injekcijas vēnā,
  • infūziju vēnā (sistēma) u.c.

Darba laiks: darba dienās no plkst. 8.00 līdz 16.00, tālrunis pierakstam: 66103134, rehab.koordinatori@rigasveseliba.lv

Sadarbībā ar biedrību “Speciālo palīglīdzekļu parks” tiek piedāvāta tehniskos palīglīdzekļu noma.

Informāciju par valsts apmaksāto ārstniecības un citu pakalpojumu pieejamību iespējams saņemt Nacionālā veselības dienesta mājas lapā.

Ierosinājumu, jautājumu un sūdzību gadījumā lūgums vērsties pie filiāles “Bolderāja” direktores Albīnas Kovaļskas (pieņemšanas laiks: Mežrozīšu ielā 43, pirmdienās no plkst. 14.00 līdz plkst. 15.00 un trešdienās no plkst. 9.00 līdz plkst.10.00).

Speciālisti un pakalpojumi

Rehabilitācija un veselības rekreācija

Apraksts

Amplipulss

Aukstuma terapija jeb krioterapija

Aukstuma vai krioterapija nodrošina terapeitisku ieguvumu, samazinot lokāli audu temperatūru kādā ķermeņa daļā un radot asinsplūsmas izmaiņas jeb hemodinamisku efektu, samazinot informācijas vadīšanas ātrumu pa nervu šķiedrām – neiromuskulāru efektu un kavējot iekaisuma procesa reakcijas jeb metobolu efektu audos. Dzesēšana visbiežāk tiek panākta ar tiešu “aukstuma nesēja” uzklāšanu (ledus masāžu, aukstuma pakas vai ledus dvieļus). Piemēram, atdzesēšana līdz ādas temperatūrai 10,0–15,0°C ir efektīva sāpju mazināšanā. Fizioterapeiti ārstniecībā lieto krioterapijas ierīces, kur par aukstuma avotu tiek izmantots oglekļa dioksīds. Procedūras laikā, pateicoties ļoti zemai temperatūrai -78’C, lokāli audos tiek sasniegts termālais šoks, kad temperatūra strauji samazinās no 32 līdz 2 grādiem apmēram 20-30 sekunžu laikā. Šādai procedūrai ir gan pretsāpju iedarbība, pretiekaisuma iedarbība, gan arī muskulatūras tonusu mazinoša iedarbība. Krioterapijas procedūru veic ar speciālu aparātu. CO2 gāze ir  sausa, bez krāsas un smakas, un bakteriostatiska. Procedūras ilgums no 30 sekundēm līdz pāris minūtēm, kopā ar sasilšanas laiku aptuveni 15 minūtes. Terapijas pielietojuma pamatotību nosaka ārstniecības persona.

Bioptron terapija pieaugušajiem

Darsonvalizācija

Diadinamisko strāvu terapija

Dūņu terapija jeb peloīdterapija

Peloīdi (dūņas, māls, ozokerīts) ir viens no fizikālajiem faktoriem, ko cilvēki jau izsenis izmanto hronisku balsta un kustību sistēmas slimību ārstēšanai. Tāpat peloīdi ir ieteicami kā centrālās un perifērās  nervu, tā elpceļu sistēmu saslimšanu gadījumos. Vienam no peloīdterapijas veidiem – dūņu terapijai ir reģenerējoša, relaksējoša, pretiekaisuma un sāpju remdējoša iedarbība, tādēļ to izmanto kā alternatīvu pretsāpju, pretiekaisuma un nomierinošiem medikamentiem.

Mūsdienās nav jābrauc uz sanatoriju, lai saņemtu dūņu terapiju. Vienkāršā, pacientam draudzīga veidā var nodrošināt dūņu terapiju, izmantojot dūņu pakas (plāksterus). Pacientam pēc dūņu terapijas procedūras, izmantojot dūņu pakas, uzreiz pēc procedūras nav jānomazgā dūņas dūšā. Tādējādi ietaupās laiks procedūrai.

Dūņu terapijai ir terapeitiskā pēc­iedarbe. Katras nākamās procedūras efekts summējas ar iepriekšējo. Tāpēc kursa (vismaz 10 procedūras) ārstēšanas rezultāti ir izteiktāki un noturīgāki par vienas vai dažu procedūru terapeitiskajiem ieguvumiem.

Elektroforēze

Fonoforēze

Induktotermija

Infrasarkanā terapija ar Soluks lampu

Inhalācija ultraskaņu inhalatorā

Magnētterapija

Procedūras laikā magnētikā lauka iedarbības rezultātā paaugstinās ķermeņa temperatūra iedarbības vietā. Magnētoterapijai piemīt pretiekaisuma un tūskas mazinošs efekts, tā, piemēram, palīdz mazināt fibrozēšanos procesu plaušu audos. Procedūrā tiek izmantots dažādas frekvences magnētiskais lauks: zemas frekvences magnētiskais lauks veicina asins un limfas cirkulāciju,  savukārt augstākas frekvences magnētiskais lauks mazina sāpes. Magnētterapijas pretiekaisuma darbība ir maiga, mēreni izteikta, stabila, ar ilgstošu pēcdarbību. Procedūra ilgst 10-40 minūtes, un, lai iegūtu ārstniecisko efektu, procedūras ir nepieciešams veikt kursa veidā 5-10 reizes, ieteicams ik pārdienu.

Funkcionālā magnētiskā stimulācija

Šī procedūra ir jaunums fizikālā medicīnā. Tiek izmantots daudz spēcīgāks magnētiskais lauks kā parastā magnētterapijā, un tas sekmē muskuļu kontrakcijas un uzlabo muskulatūras darbību, asinsrites stimulāciju. Procedūra ilgst 20-40 minūtes, un, lai iegūtu ārstniecisko efektu, procedūras ir nepieciešams veikt kursa veidā, vismaz 5 reizes, 2-3 reizes nedēļā.

Masāža mugurai ar aparātu Vitalax

Mikroviļņu terapija

Siltuma terapija

Siltums tiek plaši izmatotas fizikālā medicīnā, lai palielinātu asins plūsmu audos, palīdzētu novērst iekaisuma infiltrātus, mazinātu muskuļu spazmas un samazinātu locītavu stīvumu, palielinot kolagēna audu elastību. Pētījumu rezultāti rāda, ka siltuma iedarbības terapeitiskais logs aptuveni 41,0–45,0 °C un siltuma procedūru efektivitāte ir atkarīga no dažādiem faktoriem, tostarp to lietošanas ilguma, dziļuma, līdz audi tiek uzkarsēti, siltuma sasniegšanas pakāpes mērķa līmeņos un pēcprocedūras audu stiepšanās intensitātes. Šie faktori nosaka terapeita lēmumu par to, kādas siltuma procedūras izmanto terapijā – vai tiek izmantota siltuma vadīšanas metode (piemēram, siltuma pakas un parafīna vannas), vai  siltuma pārnese pašā vielā piemēram, ūdenī – zemūdens masāžas laikā), vai siltumstarojums (piemēram, saunā).

Siltuma procedūras, kurās izmanto siltuma vadīšanas metodi, ir vairākas – siltuma pakas, kompreses un parafīna, dūņu, ozokerīta aplikācijas. Šīs procedūras lokāli sekmē asins un limfas cirkulāciju, veicina audu barošanos, muskuļu sasprindzinājuma un sāpju samazināšanu. Siltuma kompresēm labi noderēs arī termofori un dažāda veida termospilventiņi, kuri pēc uzsildīšanas ir jāliek uz sildāmo ķermeņa daļu. Lokāli virspusēju siltumu izmanto, lai mazinātu sāpes, palielinātu kustību apjomu un (kombinējot ar stiepšanas metodēm) audu elastību, paātrinātu dzīšanas procesu. Lokāla virspusēja siltuma aplikācijas pielieto ortopēdiskajiem un reimatoloģiskajiem pacientiem, cilvēkiem ar mīksto audu traumām (hroniskajā fāzē) un citām pacientu grupām. Procedūra ilgst 30 – 60 minūtes, un, lai iegūtu ārstniecisko efektu, procedūras ir nepieciešams veikt kursa veidā vismaz 5 reizes.

Temperatūras paaugstināšanu audos, izmantojot elektromagnētisko lauku, var nodrošināt ar vairākām fizikālās medicīnas elektroterapijas procedūrām.

Ultraīsviļņu terapija

Ultraīsviļņu terapijai galvenokārt ir pretiekaisuma un sāpju mazinoša iedarbība, ko rada ultraaugstfrekvences elektriskais lauks, iedarbojoties lokāli uz konkrēto ķermeņa daļu un paaugstinot ķermeņa temperatūru iedarbības vietā. Ultraīsviļņu terapijas procedūru var izmantot agrīni akūtā saslimšanas fāzē, gan arī vēlāk atveseļošanās periodā – procedūras ilgums vidēji 10 – 20 minūtes kursa veidā vismaz 10 reizes.

Ultraskaņas terapija

Tās pamatā ir augstas frekvences mehāniskās svārstības, kas iedarbojas uz audiem kā mikromasāža, mazinot sāpes un veicinot iekaisuma infiltrāta uzsūkšanos, uzlabo asins un limfas cirkulāciju, asinsvadu tonusu un šūnu vielmaiņu, veicina atjaunošanos bojātos nervos. Šī terapija rada arī labvēlīgu, dziļu termālu efektu, viļņu enerģiju pārveidojot siltuma enerģijā. Ultraskaņas terapija var tikt lietota, lai mazinātu iekaisumu un kavētu fibrozes veidošanos  plaušu audos.  Procedūra ilgst 5–15 minūtes, un, lai iegūtu ārstniecisko efektu ir nepieciešams veikt vismaz 5 procedūras kursa veidā.
Svarīgi! Ultraīsviļņu terapiju, dažāda veida magnētterapiju un ultraskaņas terapiju nedrīkst izmantot lokāli uz tām ķermeņa zonām, kurās pacientam ir ievietoti (implantēti) metāliski objekti, piemēram, sirds elektrokardiostimulators, kā arī virs kaulu augšanas zonām, acīm, dzimumorgāniem, svaigām brūcēm (asiņošana vai tās draudi), kā arī šīs procedūras nav rekomendētas grūtniecēm, pacientiem ar ļaundabīgiem audzējiem, pacientiem ar mirdzaritmiju, nestabilu asinsspiedienu.

Ultravioletā apstarošana


Rehabilitācijas pakalpojumu koordinators:



Pakalpojumu centrs “Daugavgrīva”

66103134,

rehab.koordinatori@rigasveseliba.lv

Speciālisti

Olga Kobuzova

Māsa (vispārējās aprūpes māsa)

Sandra Logina

Fizioterapeite

Lilija Smuļko

Māsa (vispārējās aprūpes māsa)

Apraksts

Ārstnieciskā vingrošana

Ārstnieciskā vingrošana baseinā

Elektrostimulācija (TENS)

Funkcionālā magnētiskā stimulācija

Inovatīvās tehnoloģijas

Slinga terapija

Šrotas terapija

Veselības rekreācija


Rehabilitācijas pakalpojumu koordinators:



Pakalpojumu centrs “Daugavgrīva”

66103134,

rehab.koordinatori@rigasveseliba.lv

Speciālisti

Jūlija Balašova

Fizioterapeite

Sandra Logina

Fizioterapeite

Apraksts

Miofunkcionālā terapija


“Rīgas veselības centrs” filiālēs “Bolderāja”, “Imanta”, “Iļģuciems”, “Ziepniekkalns” un “Ķengarags” ir pieejami audiologopēda pakalpojumi, t.sk., valsts kvotu ietvaros.

Audiologopēds ir ārstniecības persona, kura veic komunikācijas spēju, runas/valodas, fonācijas un rīšanas traucējumu novērtējumu, diagnostiku, korekciju, terapiju un rehabilitāciju jebkura vecuma pacientiem, kuriem ir dažādu iemesu izraisīti runas, valodas (mutvārdu un rakstu valodas), balss, dzirdes un rīšanas traucējumi. Audiologopēdiskās nodarbības katram pacientam tiek plānotas individuāli, ņemot vērā valodas un runas traucējumu veidu, vecumu un intelektuālās attīstības līmeni.

Audiologopēda pakalpojumi var būt īpaši noderīgi un nepieciešami laikā pirms skolas vai bērnudārza gaitu sākuma vai to sākumposmā, lai problēmu gadījumā noteiktu skaņu izrunas, lasīšanas, runas tempa un ritma, rakstīšanas traucējumu, kā arī valodas attīstības aiztures apmēru un veiktu bērna valodas attīstības (skaņu izrunas, vārdu krājuma, valodas sapratnes) novērtējumu.

Audiologopēdi papildus ierastajām metodēm darbā ar pacientiem izmanto arī:

  • sejas – mutes zonas logopēdisko masāžu (Castillo Morales metodi);
  • logoritmiku – runas, ritma izjūtas veidošanu;
  • alternatīvo komunikāciju bērniem ar ierobežotu runu – autisma, Dauna sindroma u.c. saslimšanu gadījumā;
  • miofunkcionālo terapiju (artikulācijas aparāta – lūpu, mēles, aukslēju un žokļa vingrinājumus);
  • grafomotoros jeb sīkās pirkstu muskulatūras un smalkās motorikas vingrinājumus;
  • taktilo jeb Tauriņu pieskārienu masāžu (bērniem ar paaugstinātu emocionālo spriedzi, sliktām komunikācijas spējām, hiperaktivitāti), kuras elementi nodarbību laikā sekmē veiksmīgu komunikācijas izveidi;
  • orofaciālo jeb sejas muskulatūras teipošanu gan bērniem, gan pieaugušajiem;
  • palīgierīces apgrūtinātas komunikācijas gadījumos (vājdzirdība, neiroloģiskas un ģenētiskas saslimšanas).

Nodarbības pie audiologopēda notiek individuāli pēc iepriekšēja pieraksta. Piesakoties uz vizīti, jāuzrāda nosūtījums no fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta, ģimenes ārsta vai ārsta speciālista (neirologa). Mūsu audiologopēdu konsultācijas ir iekļautas valsts apmaksāto pakalpojumu programmā, kā arī ir pieejamas par maksu atbilstoši iestādes cenrādim.

Rehabilitācijas pakalpojumu koordinators:



Pakalpojumu centrs “Daugavgrīva”

66103134,

rehab.koordinatori@rigasveseliba.lv

Speciālisti

Kristīne Beloglazova

Logopēds

Apraksts

Masāža bērniem

Masāža pieaugušajiem

Masāža zīdaiņiem

Specifiski masāžas veidi


Rehabilitācijas pakalpojumu koordinators:



Pakalpojumu centrs “Daugavgrīva”

66103134,

rehab.koordinatori@rigasveseliba.lv

Speciālisti

Renāte Lazdāne

Masieris

Vakcinācija, procedūras un analīzes

Apraksts

“Rīgas veselības centra” procedūru kabineti visās filiālēs ir atvērti un tajos iespējams veikt ārsta nozīmētas injekcijas vai vakcināciju.

Procedūru kabinetā Jums var veikt:

  • Injekcijas ādā, zemādā, muskulī
  • Injekcijas vēnā
  • Infūziju vēnā (sistēma)
  • Pretērču vakcīnāciju TicoVac pieaugušajiem
  • Pretērču vakcīnāciju TicoVac bērniem
  • Vakcināciju pret vīrusa hepatītu A+B pieaugušajiem Twinrix
  • Vakcināciju pret B hepatītu Engerix-B
  • Vakcināciju pret A hepatītu pieaugušajiem Havrix
  • Vakcināciju pret A hepatītu bērniem Havrix
  • Vakcināciju pret vējbakām Varivax
  • Vakcinācija pret cilvēka papilomas vīrusu Gardasil 9
  • Vakcināciju pret Rota vīrusu RotaTeg
  • Vakcināciju pret pneimokoku Prevenar 13
  • Vakcināciju pret Covid-19 ar valstī pieejamo vakcīnu

Svarīgi!

  • Uz injekcijām nepieciešams nosūtījums – gan bērniem, gan pieaugušajiem.
  • Visu vakcīnu veikšanai bērniem nepieciešams nosūtījums.

 

  • VALSTS apmaksāto vakcināciju nodrošinām tikai ar RVC ģimenes ārstu un ģimenes ārstu RVC telpu nomnieku NOSŪTĪJUMU. Uz vakcināciju procedūru kabinetā var ierasties un saņemt pakalpojumu rindas kārtībā.

 

  • MAKSAS vakcīnu veikšanai pieaugušajiem nosūtījums NAV nepieciešams.
  •  Maksas vakcīnu cenrādis – ŠEIT.
  • Ir situācijas, kad vakcinācijas un procedūru kabineta darba laiks var tikt mainīts. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar filiāles reģistratūru vai Zvanu centru– tālr.20028801; pieraksts@rigasveseliba.lv

Atcerieties – vakcinācija ir viens no galvenajiem un efektīvākajiem profilakses veidiem. Tā vienmēr ir lētāka un izdevīgāka par ārstēšanu un rehabilitāciju. Lūgums iepazīties ar Veselības ministrijas apkopoto informāciju par valsts apmaksāto vakcināciju ŠEIT.

 

 


Filiāles “Bolderāja” pakalpojumu centrs “Daugavgrīva” Slimnīcas ielā 2-1a

Pirmdiena 8.00 – 9.00; 17.00 – 18.00
Otrdiena 17.00 – 18.00
Ceturtdiena 17.00 – 18.00



Kā mūs atrast

Adrese
Slimnīcas iela 2 – 1a, Rīga, LV-1016

Sabiedriskais transports

3.,30., 36., 56. autobuss, 346. ekspresbuss – pietura “Daugavgrīvas cietoksnis”

Kartes

Kontakti un darba laiks

Pakalpojumu centra "Daugavgrīva" koordinators
Pirmdiena–piektdiena 8.00–16.00

Vides pieejamība

Filiāle “Bolderāja”, Rīgā, Mežrozīšu iela 43-1 un pakalpojumu centrs “Daugavgrīva” Rīgā, Slimnīcas iela 2-1a

  • Pie abām RVC filiāles “Bolderāja” ēkām iespējams brīvi piebraukt automašīnu, kurā pārvietojas vai tiek pārvadāta persona ar funkcionāliem traucējumiem.
  • Filiāles ēka Mežrozīšu ielā 43 ir pilnībā nodrošināta pieejamība personām ar funkcionāliem traucējumiem. Ieeja ēkā un iekštelpas veidotas bez paaugstinājumiem, tajās ērti pārvietoties ratiņkrēslā. Tiek piedāvāta iespējama pārvietoties starp stāviem, izmantojot liftu, kas aprīkots ar skaņas signālu.
  • Filiāles ēka Slimnīcas ielā 2 ir pilnībā nodrošināta pieejamība personām ar funkcionāliem traucējumiem. Pie ieejas durvīm ierīkota izsaukuma poga, iekštelpās iespējams izmantot pacēlāju.
  • Ja pirms vai pēc speciālista apmeklējuma pacientam nepieciešami papildus vides pieejamības risinājumi pilvērtīgai pacienta aprūpei, lūdzam par to savlaicīgi informēt filiāles reģistratūras darbiniekus.