Noderīga informācija

Pacientu ievērībai - no 2018. gada 1. septembra dežūrārsti mājas vizītes vairs nenodrošina

2018.gada 1. septembrī ir stājušies spēkā 2018. gada 28. augustā apstiprinātie Ministru kabineta noteikumi Nr. 555 “Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība”, kuru 42. punkts nosaka izmaiņas dežūrārsta līdz šim sniegto pakalpojumu spektrā.

Proti, no 2018. gada 1. septembra dežūrārsti mājas vizītes vairs nenodrošina.

Paldies par izpratni,
SIA “Rīgas veselības centrs administrācija”

Par valsts veselības apdrošināšanas ieviešanu

Jaunā veselības aprūpes finansēšanas kārtība paredz, ka, saistībā ar valsts veselības apdrošināšanas ieviešanu no 2019. gada 1. janvāra valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu “pilno grozu” varēs saņemt tikai valsts apdrošinātie iedzīvotāji:

 • legālie darba ņēmēji;
 • pensionāri;
 • bērni;
 • skolēni un pilna laika studenti;
 • personas ar I un II grupas invaliditāti;
 • Nodarbinātības valsts aģentūrā reģistrētie bezdarbnieki;
 • citas iedzīvotāju sociālās grupas (piem., politiski represētās personas; personas, kuras saņem izdienas vai valsts speciālo pensiju utt.).

Pārējiem, automātiski neapdrošinātajiem iedzīvotājiem valsts nodrošinās veselības aprūpes pakalpojumu “pamata grozu”. Šīm personām, vēloties saņemt pakalpojumu “pilno grozu”, būs brīvprātīgi jāveic veselības apdrošināšanas iemaksas.

Veselības apdrošināšanas iemaksas administrēs Nacionālais veselības dienests. 

No 2018. gada 1. septembra līdz 2019. gada 1. janvārim veselības apdrošināšanas iemaksas iespējams veikt:

 1. veicot pārskaitījumu internetbankā;
 2. veicot pārskaitījumu, bankā vai pasta nodaļā;
 3. norēķinoties ar bankas maksājuma karti klātienē kādā no Nacionālā veselības dienesta teritoriālajām nodaļām.

Papildu informācija:
www.vmnvd.gov.lv sadaļa “Valsts veselības apdrošināšana”
Bezmaksas informatīvais tālrunis 80001234 (darba dienās no 8.30 – 17.00)

Mūsu centra apmeklējuma laikā uzrādāmie dokumenti

Atgādinām – pirms ikviena ārsta apmeklējuma vai izmeklējuma veikšanas obligāti nepieciešams reģistrēties reģistratūrā. Apmeklējot mūsu veselības centru, pieaugušajiem pacientiem reģistratūrā obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments:

 • pase vai personas apliecība (eID karte).

Bērniem līdz 14 gadu vecumam jāierodas kopā ar likumisko pārstāvi – vienu no vecākiem, kurš uzrāda:

 • savu pasi vai eID karti;
 • kādu no bērna personu apliecinošiem dokumentiem: dzimšanas apliecību, pasi vai eID karti.

Izmantojot bērna pasi vai eID karti, vecākam jāapliecina sava radniecība ar bērnu, uzrādot savu pasi ar ierakstītiem bērna datiem vai bērna dzimšanas apliecību.

Bērni no 14 gadu vecuma mūsu centru var apmeklēt patstāvīgi, līdzi ņemot pasi, eID karti vai dzimšanas apliecību.

Konsultācijas vai izmeklējuma laikā parasti ir nepieciešama pilnvērtīga informācija par bērna veselības stāvokli un pārslimotajām slimībām, tāpēc arī pēc 14 gadu vecuma sasniegšanas vecākiem ieteicams pavadīt bērnu uz ārstniecības iestādi.

Ja bērnu pavada kāds cits pieaugušais (vecvecāki, brāļi, māsas u.c.), ir jāuzrāda notariāli apstiprināta vecāku pilnvara. Pilnvarā jānorāda, kurš pilnvaro pārstāvēt konkrēto bērnu un kas ir pilnvarotā persona, kā arī kādos jautājumos šī persona drīkst bērnu pārstāvēt.

Savienojuma izmaksas ar Zvanu centru

Lai pārliecinātos par iespējamām izmaksām, kas saistītas ar telefonisku pieraksta veikšanu, pirms izmantot mūsu Zvana centra pakalpojumus, lūdzu, noskaidrojiet pie sava tīkla operatora iespējamās savienojuma izmaksas – atkarībā no pieslēguma un tarifa plāna, maksa par vienu zvana minūti var atšķirties. Īpaši vēršam jūsu uzmanību, ka Lattelecom tīkla lietotājiem viena zvana minūte var maksāt pat 0.60 centus.

Par elektroniskā pieraksta veikšanu un saziņu neatliekamības kārtā

Gadījumos, kad pieraksts tiek veikts elektroniski, atbilde par pakalpojuma saņemšanas iespējām un ar to saistītām detaļām pacientam tiek sniegta 3 darba dienu laikā. Pakalpojuma piedāvājuma gadījumā pacientam jāsniedz elektroniska atbilde 24 h laikā – pretējā gadījumā pieraksta ‘rezervācija’ tiek atcelta.

Jautājumus, kas saistīti ar pieraksta veikšanu/atcelšanu steidzamības kārtā, lūgums risināt tikai telefoniski, elektronisko saziņu neizmantojot.

Par mājas vizīšu pieteikšanas kārtību

Mājas vizītes – pacientu apmeklējumu dzīves vietā nodrošina ģimenes ārsti, kā arī speciālisti. Pacientiem ģimenes ārstu – Rīgas veselības centra nomnieku – mājas vizītes jāpiesaka pašiem, tieši sazinoties ar savu ārstu. Savukārt speciālistu mājas vizītes pie pacienta organizē viņa ģimenes ārsts.

Maksas pakalpojumu pieejamība

Informējam, ka, neraugoties uz to, ka cenšamies garantēt nepārtrauktu visu cenrādī norādīto maksas pakalpojumu pieejamību, dažādu objektīvu iemeslu dēļ tas ne vienmēr ir iespējams. Precīzu informāciju par konkrētu pakalpojumu pieejamību konkrētajā jūs interesējošajā laikā ir iespējams saņemt Zvanu centrā: 20028801, 8801. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām un pateicamies par izpratni!

Par valsts apmaksāta zobu higiēnista pakalpojumu bērniem

Bērniem no 2 līdz 18 gadu vecumam reizi gadā no valsts budžeta līdzekļiem tiek nodrošināts apmaksāts zobu higiēnista apmeklējums, izņemot 7, 11 un 12 gadu vecumā, kad pakalpojums tiek apmaksāts  divas reizes gadā.

Reizi vai divas reizes gadā nozīmē – apmeklējums 12 mēnešu periodā, kamēr bērns ir attiecīgajā vecumā (laika posmā no bērna dzimšanas dienas datuma līdz nākamajai dzimšanas dienai). Tā, piemēram, 7 gadus vecs bērns, kuram dzimšanas diena ir 1. oktobrī, ir tiesīgs laika periodā no 2016. gada 1. oktobra līdz 2017. gada 1. oktobrim apmeklēt zobu higiēnistu divas reizes gadā bez maksas.

Atsauce: Veselības inspekcija, http://bit.ly/2euGkmA

Sagatavošanās vēdera dobuma orgānu ultrasonogrāfijai

Lai nodrošinātu iespējami kvalitatīvu un precīzu vēdera dobuma orgāna ultrasonogrāfiju, lūgums sagatavoties izmeklējumam atbilstoši zemāk minētajām prasībām.

 1. Divas dienas pirms izmeklējuma:
  • uzturā nelietot produktus, kas veicina vēdera pūšanos:
   • dārzeņus (kāpostus, zirņus, pupas);
   • augļus (ābolus, plūmes, bumbierus u.c.);
   • pienu, gāzētus dzērienus;
   •  
  • vēdera pūšanās gadījumā lietot aktīvo ogli ( 2 – 3 tabletes 3 reizes dienā);
  • aizcietējumu gadījumā vēlams lietot vieglas iedarbības preparātus vēdera izejas veicināšanai (piem., sennu); aizliegts veikt klizmu.
 1. Uz izmeklējumu jāierodas:
  • tukšā dūšā (vēlams neēst 6 – 7 stundas pirms izmeklējuma);
  • ar pilnu, neiztukšotu urīnpūsli – 3 stundu laikā pirms izmeklējuma izdzert līdz 0,5 l (bērniem) un līdz 1 l (pieaugušajiem) šķidruma;
Informācija filiāles „Ķengarags” baseina un ūdens dziedniecības procedūru apmeklētājiem

Ņemot vērā baseina nodarbību un ūdens dziedniecības procedūru specifiku un ar to saistītās higiēnas prasības, šo pakalpojumu izmantotājus aicinām ievērot īpašas prasības.

 1. Lūgums virsdrēbes un ielas apavus nodot garderobē un uz nodarbībām vai procedūrām doties baseina čībās.
 2. SIA ‘Rīgas veselības centrs” neuzņemas atbildību par apmeklētāju personīgajām mantām, kas atstātas bez uzraudzības, tāpēc lūgums lietas novietot speciāli slēdzamos skapīšos.
 3. Lūgums ierasties uz procedūrām un nodarbībām norādītajā laikā. Ieeja baseinā tiek slēgta līdz ar nodarbību sākumu, un kavētājiem dalība nav atļauta.